UIQ FileSystem Hack

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од strizlow800, 24 авг 2008.

 1. strizlow800

  strizlow800 Член

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  565
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
 2. DA4E

  DA4E Член

  Член од:
  7 авг 2008
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  Алек памтиш дека јас и ти преку мсн му појачавме звук ? ама после нешто менито и го заебав цел телефон и морав да давам 600 денари да ми го напрает :D сепак тогаш бев фраер со појачан звук :D
   
 3. strizlow800

  strizlow800 Член

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  565
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
 4. Kreator

  Kreator Член

  Член од:
  17 сеп 2008
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Го напрајв хакот и све е ко шо требит. Пред да го напрам не можев да инсталрам торч г900 а сеа без проблем се инсталира :D
   
 5. strizlow800

  strizlow800 Член

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  565
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  Хехе закон. Ти си меѓу првите шо имаат успешно модиран телефон. Па сеа моеш и unsigned апликации да инсталираш без никаков проблем. Разгледај го убаво UIQ подфорумот. Апликациите што ги иам јас стаено се испробани и работат правилно.
   
 6. AceofSpades

  AceofSpades Член

  Член од:
  19 сеп 2008
  Мислења:
  126
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  4 збора: Thank you very much:D Работи беспрекорно на m600i.
   
 7. strizlow800

  strizlow800 Член

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  565
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  Хехех нема причина зашто не би работело. Сеа моеш да побараш некои други модови да си го подобриш уште поише телефонот.
   
 8. AceofSpades

  AceofSpades Член

  Член од:
  19 сеп 2008
  Мислења:
  126
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  Ej а дур си тука да те прашам дали знаеш некој мод... или апликација сеедно, за прегледување на сликите во галерија на fullscreen и да може да се скролаат 1 по 1 а да немора да се излегува од секоја слика како што е default.?
   
 9. strizlow800

  strizlow800 Член

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  565
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
 10. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  Вечерва ќе се обидам да го модирам :D

  успут да те прашам...што спомна за Walkman 2 player?
   

Сподели преку: