Проблем Touch за Xperia Z2 tablet

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од ang3l4o, 21 мар 2019.

 1. ang3l4o

  ang3l4o Нов член

  Член од:
  17 ное 2008
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Дали може да се најде, и колку чини со се замена?
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  До сега кај ниту еден Sony уред освен некои шкљ од E-Series не можеле да се одвојат стаклото/тачот/дигитајзерот од екранот/лцд панелот.

  Треба комплет да се набави, со оглед на тоа дека сум имал само 3 вакви уреди во рака (од кои 2 преку пан европа пристигнати на сервис) не верувам дека некој воопшто дури и по грешка има донесено од колегиве на балканов со кои соработувам, до сега проверував. Најубаво е да си порачаш по ибеј глеам 6-80еур ги имаш оригинални со се рамка, додека за монтажа можам да ти се нафатам за симболична сума да го монтирам резервниот дел :)
   
 3. ang3l4o

  ang3l4o Нов член

  Член од:
  17 ное 2008
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Samo digitizer, ili mora da se smeni so se ekranot?
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Мора комплет
   

Сподели преку: