Smart movie проблем

Дискусија во форумот 'Symbian^1 - OS v9.4, Series 60 rel. 5' започната од DA4E, 15 фев 2011.

 1. DA4E

  DA4E Член

  Член од:
  7 авг 2008
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  Дечки да ми поможите Го имам Смарт мовие в 5.10 и ко ке пуштам филм ми се исклучвит програмава.А на ДИВХ плајер ми сецкат по малце ко ќе гледам филм Дали можит да ми кажите друг плајер или нешто што е проблемоф што се исклучува Смартмовиво ? Фала однапред

  --- надополнето ---

  Се уклучува и мојш да местиш контроли ама ако одбериш филм да се пуштит и се исклучува помош ?

  --- надополнето ---

  Кажете ми ако прво му напрам бакап на телефоноф дали ке ги имам сите апликации ? инсталирано кје си е све или ке морат наново да прам ?
   
 2. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Таков е плеерот, не е баш добар, сецка и слично... И јас го имав ама не го користев.. Најдобар е Реал плеерот што ти е со телефонот, барем за мене беше така, инаку јас филмовите ги конвертирав во .3гп за полесно да ги работи телефонот. За тоа што ти се исклучува можеби е некоја лоша верзија, барај тука на форумот имаше тема за Смарт муви плеер.

  За бекапот.. бекп може да направиш на броевите, подесувањата, календарот(потсетници и сл.), а неможе на апликациите..ке треба одново да ги инсталираш.
   
  На DA4E му/ѝ се допаѓа ова.
 3. matrix_skopje

  matrix_skopje Активен Член

  Член од:
  1 апр 2009
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  63
  Поени од трофеи:
  28
  drugar a dali mozes da mi dades link od smart movie 5.10 posto se ubiv od baranje i bas taa verzija nemozam da ja najdam
   
 4. pance24

  pance24 CrazyHorse

  Член од:
  25 окт 2009
  Мислења:
  1.419
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  63
  Верзијата е ОК ама кракот за заебава работата, и кај мене беше така ама па без крак не се пушта.
   
 5. matrix_skopje

  matrix_skopje Активен Член

  Член од:
  1 апр 2009
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  63
  Поени од трофеи:
  28
  pance daj ti link ili postiraj go ovde smart movie 5.10
   

Сподели преку: