Smart movie проблем

Дискусија во форумот 'Symbian^1 - OS v9.4, Series 60 rel. 5' започната од DA4E, 15 фев 2011.

1. DA4E

DA4E Член

Член од:
    7 авг 2008
    Мислења:
    105
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    16
    Дечки да ми поможите Го имам Смарт мовие в 5.10 и ко ке пуштам филм ми се исклучвит програмава.А на ДИВХ плајер ми сецкат по малце ко ќе гледам филм Дали можит да ми кажите друг плајер или нешто што е проблемоф што се исклучува Смартмовиво ? Фала однапред

--- надополнето ---

Се уклучува и мојш да местиш контроли ама ако одбериш филм да се пуштит и се исклучува помош ?

--- надополнето ---

Кажете ми ако прво му напрам бакап на телефоноф дали ке ги имам сите апликации ? инсталирано кје си е све или ке морат наново да прам ?

2. vonuzu

vonuzu Модератор

Член од:
    18 окт 2009
    Мислења:
    4.312
    Допаѓања:
    2.025
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    Xiaomi Redmi Note 3
    РОМ/Верзија:
    MIUI8 by xiaomi.eu
    Таков е плеерот, не е баш добар, сецка и слично... И јас го имав ама не го користев.. Најдобар е Реал плеерот што ти е со телефонот, барем за мене беше така, инаку јас филмовите ги конвертирав во .3гп за полесно да ги работи телефонот. За тоа што ти се исклучува можеби е некоја лоша верзија, барај тука на форумот имаше тема за Смарт муви плеер.

За бекапот.. бекп може да направиш на броевите, подесувањата, календарот(потсетници и сл.), а неможе на апликациите..ке треба одново да ги инсталираш.

На DA4E му/ѝ се допаѓа ова.
  3. matrix_skopje

matrix_skopje Активен Член

Член од:
    1 апр 2009
    Мислења:
    341
    Допаѓања:
    63
    Поени од трофеи:
    28
    drugar a dali mozes da mi dades link od smart movie 5.10 posto se ubiv od baranje i bas taa verzija nemozam da ja najdam

4. pance24

pance24 CrazyHorse

Член од:
    25 окт 2009
    Мислења:
    1.419
    Допаѓања:
    123
    Поени од трофеи:
    63
    Верзијата е ОК ама кракот за заебава работата, и кај мене беше така ама па без крак не се пушта.

5. matrix_skopje

matrix_skopje Активен Член

Член од:
    1 апр 2009
    Мислења:
    341
    Допаѓања:
    63
    Поени од трофеи:
    28
    pance daj ti link ili postiraj go ovde smart movie 5.10

Сподели преку: