Shove-It

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Jane, 2 мар 2008.

 1. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Сте играли ли игри од ваков тип? Едноставна логичка игра изработена во флеш, целта е да ги наместите сите коцки врз круговите.

  [​IMG]

  Па ајде да видиме кој до кое ниво ќе стигне.   

  Прикачени податотеки:

 2. vlatko_95

  vlatko_95 Punk rocker

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.006
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  63
  Ovaa ja imam igrano u skolo ekstra e.
   
 3. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  До кое ниво стигна на оваа?
   
 4. Arambasa

  Arambasa Член

  Член од:
  10 мај 2008
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  11 и ми здосади. Иначе ептен е заразна играва. Се вежба мозокот со ова:)
   
 5. vlatko_95

  vlatko_95 Punk rocker

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.006
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  63
  шесто
   
 6. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Вежбај уште, вежбај го мозокот. Најлесни се овие првите:)
   
 7. vlatko_95

  vlatko_95 Punk rocker

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.006
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  63
  ti do koe si?
   
 8. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  24то стигнав сам, после со татко ми кога игравме заедно до 36то мислам стигнав:) После ја баталив играта...
   
 9. vlatko_95

  vlatko_95 Punk rocker

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.006
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  63
  WWWWWWOOOOOOOOOOWWWWWWWWWW па ти не си нормален 36-то:!!!::!!!::!!!::!!!::!!!::!!!::!!!::!!!::!!!::!!!::!!!::!!!::!!!::!!!::!!!::!!!::!!!:! шо мозок ке имаше?
   
 10. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Мозгај ја подолго, испробувај го секој можен потег и ќе најдеш решение за се. Потребно е само време.
   

Сподели преку: