Shazam is off line?!

Дискусија во форумот 'Symbian^1 - OS v9.4, Series 60 rel. 5' започната од banjifiko, 6 мар 2011.

 1. banjifiko

  banjifiko Познат Член

  Член од:
  16 мај 2008
  Мислења:
  1.279
  Допаѓања:
  230
  Поени од трофеи:
  63
  Инсталирав Shazam, но при секој обид за таг на некоја песна, ми вика Shazam is off line.Се обидувам да го користам преку wi-fi конекција

  Мала допуна: инсталирав и Shazam encore од OVI, и ота работи, само е триал...
   
 2. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Сними си SoundHound.
  Многу е подобра во последно време...

  --- надополнето ---

  Амм... Еј, извини, сега видов дека е пишано во Symbian, а само ти го погледнав аватарот и видов racer и помислив дека е за Андроид...
  Така да, не знам дали ја има за Симбијан...
  Знам само дека на Андроидот меѓу Shazam и SoundHound, би одел на второто...
   
  На banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  И јас на Андроидот од неодамна го користам SoundHound и мислам дека подобро работи од Шазамот, иако и тој е супер и досега се ми погодил:)
   

Сподели преку: