Screenshot од вашиот S60v5 мобилен телефон

Дискусија во форумот 'Symbian^1 - OS v9.4, Series 60 rel. 5' започната од vonuzu, 6 апр 2010.

 1. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.152
  Допаѓања:
  407
  Поени од трофеи:
  83
  Пробај повторно да ја постираш сликата,не ти ја прикажува.
   
 2. NokiaFan

  NokiaFan Нов член

  Член од:
  9 мај 2010
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  0
  sega dobro e? mozno e pak da sum ja zaebal rabotata oti sum ukl od telefonot. :) aj vaka ke ja stavam

  [​IMG]
   
 3. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.152
  Допаѓања:
  407
  Поени од трофеи:
  83
  Like за HomeScreen-от :D
   
 4. NokiaFan

  NokiaFan Нов член

  Член од:
  9 мај 2010
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  0
  :D :)
   
 5. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  SPB Mobile Shell Desire на Vivaz
  [​IMG]
   
 6. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Супер изгледа! Не е лошо да ја постираш оваа верзија на SPB Shell во S60v5 форумот. Поздрав :)
   
 7. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.152
  Допаѓања:
  407
  Поени од трофеи:
  83
  Нешто како Sense UI за SE Vivaz? така изгледа,супер е ;)
   
 8. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Еве го и мојот хоум скрин - подновен:
  [​IMG]
   
 9. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Извинете, не сум си играл со Симбијанот воопшто во животот, но би сакал ваков да го направам да изгледа еден Виваз, може ли некој (без да ме кара) да ми даде некој линк со туторијал што како треба?
   
 10. matrix_skopje

  matrix_skopje Активен Член

  Член од:
  1 апр 2009
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  63
  Поени од трофеи:
  28
  koj sheel e ovoj i dali jade mnogu ram
   

Сподели преку: