Screenshot од вашиот S60v5 мобилен телефон

Дискусија во форумот 'Symbian^1 - OS v9.4, Series 60 rel. 5' започната од vonuzu, 6 апр 2010.

 1. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Во оваа тема покажете како изгледа вашиот мобилен телефон, без разлика дали се работи за Nokia 5800, Nokia N97, СЕ Сатио или друг.

  Еве неколку слики од мојот 5800, од Менито, Десктопот и неколку други..:

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Па, повелете.
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  како да направам скриншат?
   
 3. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Има повеке апликации со таа намена, но оваа според мене е најпрактична:
   

  Прикачени податотеки:

 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
 5. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Која тема е ова?
   
 6. dulemk

  dulemk Активен Член

  Член од:
  1 ное 2008
  Мислења:
  451
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Screenshot од вашиот S60v5 мобилен телефон :p
   
 7. Sephiroth

  Sephiroth Модератор

  Член од:
  8 мар 2008
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  [​IMG]
   
  На dulemk му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dulemk

  dulemk Активен Член

  Член од:
  1 ное 2008
  Мислења:
  451
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Ми легна идеално, морав:НеареН:
   
 9. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Имам нов хомскрин:

  [​IMG]
   
 10. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Eве како изгледа мојата 5800 со Orange Tsunami HomeScreen-от.

  [​IMG] [​IMG]
   

Сподели преку: