НОВО Samsung Galaxy S10e/S10/S10+/S10 5G/Galaxy Fold

Дискусија во форумот 'Samsung' започната од The Geek Boy, 21 фев 2019.

 1. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  Епа како и минатата година и оваа година Samsung произлезе со нови уреди, оваа пат за 3+ за разлика од претходно каде што обично објавуваа по 2.
  Ги објавија S10e (најмалиот), S10, S10+ (the big boi), S10 5G (too much radiation, hug?), и Galaxy Fold (оној шо се вие)
  Еве спецификации за нив:
  Galaxy S10e:
  https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10e-9537.php
  Galaxy S10:
  https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10-9536.php
  Galaxy S10+:
  https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10+-9535.php
  Galaxy S10 5G:
  https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10_5g-9588.php
  Galaxy Fold:
  https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_fold-9523.php

  Сликици:
  S10e:
  samsung-galaxy-s10e-10.jpg
  S10:
  samsung-galaxy-s10-10.jpg
  S10+:
  samsung-galaxy-s10-plus-10.jpg samsung-galaxy-s10-plus-11.jpg
  S10 5G:
  samsung-galaxy-s10-5g-1.jpg
   
 2. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  Продолжеток...
  Galaxy Fold:
  samsung-galaxy-fold-3.jpg samsung-galaxy-fold-4.jpg samsung-galaxy-fold-5.jpg samsung-galaxy-fold-l1.jpg samsung-galaxy-fold-r1.jpg

  МОЕ МИСЛЕЊЕ:
  Од моја гледна точка, како и секогаш Samsung знаат да скоцкаат доста иновативни продукти што е супер. За сиве овие уреди немам некои големи замерки, се си е top, на место.
  Дупката, е сега да тоа малце ќе пречи ама човек може да се навикне. Џек за слушалки, сеуште во 2019 - та е кул ствар, иако да, признавам дека како што минува времето станува се бескорисно. 3 камери се топ, кои што сигурно ќе вадат одлични слики. Android 9,најнов Android, One UI, што е доста добар и солиден софтвер од Samsung. Звукот - Стерео, тоа е исто така супер.
  Е сега, немаат побрзо пунење, ама искрено не ти треба. Така поише батеријата би можела да се деградира. Еј, и Power Share е кул ствар.
  4,100mAh на S10+ е повеќе од доволно + Snapdragon 855 = доста издржливост.
  Нов Dynamic AMOLED панел, кој што гарант ќе ја сруши конкуренцијата и оваа година за најдобар дисплеј.
  Ultrasonic Under - Display Fingerprint скенер, кој што е брз и безбеден, под екранот.

  Galaxy Fold е исто така добар уред, вака доста практичен изгледа, ама па и доста скап.
  Е веќе кога сме кај цената, тоа е една од големите мани кај овие уреди што ќе бидат доста напумпани у цена, but other than that уредите си се топ.
  --- Споено дупло мислење, 21 фев 2019, Original Post Date: 21 фев 2019 ---
  А, да и видеа од јутуб:
   
  Последна промена: 21 фев 2019
 3. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
   
 4. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
   
 5. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat   
  На hensk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208


  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RaymondZes

  RaymondZes Член

  Член од:
  10 мај 2019
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Телефон:
  89185244397
 8. MiTkO-MK

  MiTkO-MK Нов член

  Член од:
  8 апр 2009
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Дали во Македонија го има 5G моделот? Повеќе од 1 год. е на Светски пазар...
  Кој има најдобри цени Galaxy S10, да биде 100% НОВ и отворен за сите мрежи
   

Сподели преку: