НОВО Phones.mk - Агрегатор за македонски мобилари

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Dekacc, 11 јан 2021.

 1. Dekacc

  Dekacc Нов член

  Член од:
  11 јан 2021
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Pocophone F1
  www.phones.mk

  Сакам со вас да споделам нов агрегатор за македонски мобилари и продавници за мобилни телефони.

  Агрегаторот секојдневно ги прибира сите понуди за мобилни телефони и таблети од продавниците, ги групира по уред и ги сортира по цена.

  Мислам дека ќе ви се најде корисен ако барате некој уред или сакате да споредите цени.

  Идеи, сугестии и критики се добредојдени! :)
   
  На kirev и dejanmanasiev им се допаѓа ова.
 2. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.280
  Допаѓања:
  705
  Поени од трофеи:
  113
  Одвој ги мобиларите од продавниците. Како со колите - нови коли до салон и стари од плацеви
   
 3. Dekacc

  Dekacc Нов член

  Член од:
  11 јан 2021
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Pocophone F1
  Сите понуди на Phones.mk се за нови телефони. Phones.mk не работи со понуди за половни телефони.
   
 4. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.280
  Допаѓања:
  705
  Поени од трофеи:
  113
  Мобиларите се аутоплацеви. Ако ти дадат на плац напишано на ливче хартија дека колата е нова, ќе им веруваш? А нема ДДВ, нема прописна гаранција, нема оригинална кутија, лепенки, самиот производител не го признава производот, да не спомнувам дека ни Државна пазарна инспекција нема да ти каже дека си купил нов телефон ако имаш проблем и пробаш да се послужиш со услугите на ДПИ...

  Што би рекле американците "If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck."

  Не мора ништо друго - само одвои ги. Како koli.com.mk што има нови и половни :) Пиши НОВИ и мобилари. Па кој како сака. Вака многу луѓе мислат дека купуваат нови телефони. А купуваат нешто друго. Не ми пречи, нивна работа, може и поевтино ќе излезе. Ама не е ново.
   
  На Dekacc му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: