Nokia 5800 update - v 60.0.003

Дискусија во форумот 'Symbian^1 - OS v9.4, Series 60 rel. 5' започната од dzole_1, 21 окт 2011.

 1. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
 2. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Абе и јас не го чепкав многу.. Може да е малку побрз, или тое е пласибо.. за браусерот дека е побрз и подобар тоа е точно, и најновите Нокиа мапс ги има и друго не сум приметил..А телефонот го користи жена ми.. и не го чепкам многу.. како порано..
   
 3. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
  Телефонот е побрз да и моеже е по осетлив тачот тоа го приметив а и мапите се тие 3,06 иначе апдејт на мапите има од пред некој 2 недели 3 за македонија ;)
  --- надополнето: 24 октомври 2011 во 17:05 ---
  vonuzu не ми кажа дали НСУ ти дава реинстал :) зашо на мене со твојот п код не ми дава ?
   
 4. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Ако го нема апдејтот на НСУ тогаш нема да дава реинстал. А при првата можност ке пробам.
   
 5. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
  Чекам одговор и од тебе јас го флешував н ЈАФ ;)
   
 6. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Не ми дава реинстал. :(
   
 7. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
  ок тогаш сега за сега изгледа уште го нема на нсу а ако не дојде на нсу тука е јаф :D
   
 8. MartinF97

  MartinF97 Член

  Член од:
  26 сеп 2011
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Кај мене супер помина update-от. Фала :)
   
 9. MartinF97

  MartinF97 Член

  Член од:
  26 сеп 2011
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Кој може да ми помогне со овој update нека ми пише ПП или нека ме додаде на Skype: jovica.lazarevski1. Фала.
   
 10. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
  неможам да го закачам фирмверот вика премногу е голем :( кој сака нека каже на мсн или скајп ќе му пратам ;)
   

Сподели преку: