ИНФО MIUI Софтвер + Mi Apps

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 28 окт 2014.

 1. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Јас ја имам на Mi 5S сега со последниот, незнам зошто ја немаш. Провери со Global search дали ќе ја покаже?
   
 2. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Не, ја нема и од срчот не се појавува и горе во полето што е за пишување, и така со пишување ја нема. [​IMG][​IMG]

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 3. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  За тие со проблем на последниот апдејт на ЕУ ромот (и глобалните некои), а имате проблем со Play Store да несака да симнува на WiFi фајлови, пробајте го ова:

  1) log out of Google account
  Settings>>Other Accounts>>Google>(three dots at bottom of screen) More
  2)Disable Android Device Manager
  Setting>>Additional Setting>>Privacy>>Device Administrator>Unchecked (Android Device Manager)
  3) uninstall updates and clear cache to following apps PlayStore, Google services, Google framework
  Setting>>Installed Apps>>PlayStore>>Uninstall Updates>>Clear Cache
  Setting>>Installed Apps>>Google services>>Clear Cache>>Clear Data
  Setting>>Installed Apps>>Google framework>>Clear Cache>>Clear Data
  4)Restart the phone
  5) Login Back to Google
  Setting>>Other Accounts>>Add>>Google
  6)Enable Android device manage
  Setting>>Additional Setting>>Privacy>>Device Administrator>Check (Android Device Manager)
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 4. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Scanner апликацијата е вратена во најновиот билд на xiaomi.eu

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На the_maker и Bubache им се допаѓа ова.
 5. RaymondZes

  RaymondZes Член

  Член од:
  10 мај 2019
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Телефон:
  89185244397
 6. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  419
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  Здраво, како да променам ром од кинески на англиски на шауми ми ноте 8 про
   
 7. vaskoboya

  vaskoboya Нов член

  Член од:
  8 авг 2013
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  3
  Прво треба да го отклучиш https://en.miui.com/unlock/ па да ставиш twrp, да симнеш европски ром од https://en.miui.com/ и преку twrp се инсталира.
  Имаш детални инструкции на линковите ама ризик да го брикнеш секогаш постои.

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
 8. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  419
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  18
  Има спас после тоа ако нешто не направам како шо треба?
   
 9. vaskoboya

  vaskoboya Нов член

  Член од:
  8 авг 2013
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  3
  Со шаоми најчесто има спас, прво прочитај си за анбрик па после друго

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
 10. cevi

  cevi Член

  Член од:
  12 јан 2012
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Nokia Lumia 1020
  РОМ/Верзија:
  Windows Phone 8.1
  Здраво дечки. Пријател има Redmi Note 8 Pro. Пред некој ден ми се јави му се заглавил на логото почетно. Јас до сега го имам флешано мојот Redmi Note 4X и сум немал никакви проблеми. Пробав неговиот да го флешам и ми појави порака дека не ми е авторизиран акаунтот. Што значи ова дали е сменето нешто во меѓувреме или? Нема гаранција колку што ми кажа. Е сега читав нешто со бокс можело да се флеша.
  Ме интересира се средува ли ова некако без бокс, што е тоа авторизиран акаунт и можам ли да го авторизирам мојот некако? Колку чини флешање на уредот ако ништо од претходново не функционира?
  Фала.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   

Сподели преку: