Lyoness, искуства, прашања и слично

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од GoRRaN, 15 јан 2013.

 1. banjifiko

  banjifiko Познат Член

  Член од:
  16 мај 2008
  Мислења:
  1.279
  Допаѓања:
  230
  Поени од трофеи:
  63
  Еве ти конкретен пример:
  На промет од 16000 денари месечно поминати преку Лајонес
  (ако се земе во предвид дека републички просек е 21000, 75% од тоа да се помине низ Лајонес)
  Ако ги претвориш и кешбекот во лојалност со цел да добиеш позиции (3000 денари = позиција)
  (во зависност од фирма до фирма процентите варираат но во просек 4-6% севкупно)
  тогаш ти требаат 50.000,00 денари промет за една позиција. За првата номинална исплата ти требаат 3 сo 3 позиции, значи 300.000,00 денари поминати преку Лајонес за да ти дадат 8 евра чисто на рака...

  Е, сега, доколку немаш едно 500 члена испод (во хоризонтала) чии 0.5% ти одат тебе (и секој да прави по 300.000,00 денари) па да добиеш едно 250 позиции, нели...
   
  На Fearl3ss му/ѝ се допаѓа ова.
 2. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Ај на ова некој поупатен да ме посоветува, дали е точно? се шират гласини дека некои трговски партнери - компании го напуштаат Лајонесс во Македонија. Што е причината? компаниите имаат проблем или Лајонесс не е тоа што мислат луѓето?
   
 3. Fearl3ss

  Fearl3ss Активен Член

  Член од:
  18 јул 2011
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  38
  Поени од трофеи:
  28
  Тоа е таа бајка која ја објаснував пред некое време и за која членот се расправаше со мене. Е сеа бајката е премногу добра за да биде вистинита како што ја објаснуваа половично, па затоа сеа компаниите кога ги видоа работите после една година го напуштаат Лајонес. Вистина е.
   
  На GoRRaN му/ѝ се допаѓа ова.
 4. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Ај да оживеам малку муабетот....
  некој да има инфо за Lyoness Cashback? што е со картичката? функционира или дубара некоја е?
   
 5. deemee

  deemee Активен Член

  Член од:
  12 ное 2008
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  120
  Поени од трофеи:
  43
  Читкав онака од информации пошто познавам луѓе кои ги изгореле во пирамида, па и имево некако многу популарно и се на се да кажам, многу тапа информацииве.

  Ако сватив добро, добиваш извесен процент(1-2%) кешбек, али финтата е дека треба да имаш отпрво направено X промет за да почнеш да го добиваш?

  Во најпрост пример, денес станувам член(бесплтано..) утре одам во фирма партнер со Lyoness, купувам 500е лап-топче, добивам кешбек или не?
   
 6. banjifiko

  banjifiko Познат Член

  Член од:
  16 мај 2008
  Мислења:
  1.279
  Допаѓања:
  230
  Поени од трофеи:
  63
  Ќе добиеш ама не ги зимаш веднаш парите. Прочитај ги постовите претходно, се е објаснето и со конкретни примери.
   
 7. ScottSpoic

  ScottSpoic Член

  Член од:
  21 дек 2021
  Мислења:
  82
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Телефон:
  86883893724
  Мы производим и устанавливаем оконные системы всякий сложности. Свое процедура пластиковых окон позволяет нам страховать исключение на всех этапах изготовления и смягчать курс изделий.
  https://www.tumblr.com/blog/imperiyaokon
   

Сподели преку: