LG Nexus 5X & 6P (2015)

Дискусија во форумот 'Nexus 6P & 5X 2015' започната од gug1, 14 авг 2015.

 1. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.280
  Допаѓања:
  705
  Поени од трофеи:
  113
  Има милион такви сервиси кои ги примаат пратките па ги препраќаат
   
 2. Македонец

  Македонец Активен Член

  Член од:
  11 јун 2008
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  56
  Поени од трофеи:
  28
  Најдов јас човек таму за да ми го нарача, ама сега ми треба некој да ми каже варијанта до 50 еу шипинг за сигурна испорака без оштетување и губење.
   
 3. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.280
  Допаѓања:
  705
  Поени од трофеи:
  113
  Преку пошта е ваљда најбоље. Ем ќе ти стигне тука на пошта, нема да те одерат ДХЛ и Федекс, а ги имаш и опциите да ја осигураш и да ја следиш пратката. Нешто како нашиов ЕМС
   
  На Македонец му/ѝ се допаѓа ова.
 4. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Има финта да не платиш данок, прати ми пп ќе ти кажам како, ама таа финта носи и една релативна непријатност.
   
  На Македонец му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Македонец

  Македонец Активен Член

  Член од:
  11 јун 2008
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  56
  Поени од трофеи:
  28
  Тоа ќе му дојде најдобро во случај да биде до 50 еу.
   
 6. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Нема врска до или од 50 евра, брза пошта - огин давачки, нормална пошта - 50 евра најмалце како и да гледаш.
   
 7. Novprofil

  Novprofil Нов член

  Член од:
  30 јул 2014
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Дечки кога би стигнал Некус Х кај нас. Го има да се нарача на нет али шипингот е изгор.
   
 8. ултрас

  ултрас Активен Член

  Член од:
  19 сеп 2008
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  157
  Поени од трофеи:
  43
  Каде може 6P да се најде кај нас ?
   
 9. mviktors

  mviktors Активен Член

  Член од:
  16 авг 2009
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  205
  Поени од трофеи:
  43
  Телеком
   
 10. sikki

  sikki Нов член

  Член од:
  21 авг 2016
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Samsung
  РОМ/Верзија:
  Galaxy S2

Сподели преку: