LG Nexus 5X & 6P (2015)

Дискусија во форумот 'Nexus 6P & 5X 2015' започната од gug1, 14 авг 2015.

 1. Македонец

  Македонец Активен Член

  Член од:
  11 јун 2008
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  56
  Поени од трофеи:
  28
  Абе сакам да го сменам нексус 5 со нешто поново....Ноте 5 ми е глуп ради дизајн(пошто самсунг телефон ко ќе видам мислам дека само хардверски го мењат, никако дизајнот,никако да се откажат од тоа глупо копче)....LG V10 е предобар ама тој е 699 во УСА, можеш да замислиш колку би бил тука.

  И единствена опција ми беше 6п,пошто Нексус ми легна ептен со петката, да не речам станав фан :).

  Друго незнам што да се чека...LG G5 кој знае кога ќе излезе, пред летото нема да дое у МК.

  Ако имаш предлог пуцај :D
   
 2. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  И V10 е преголем....така да ти останува Note 5/6p според мене Note 5 е во најмала рака добар како и 6p, така да нема утка кај двата, за мене уствари N5 е најдобриот голем телефон на пазарот, ама секој со свое.
   
  На zokimk и Македонец им се допаѓа ова.
 3. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  [​IMG]

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На Македонец, Bumblebee и daniell159 им се допаѓа ова.
 4. Македонец

  Македонец Активен Член

  Член од:
  11 јун 2008
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  56
  Поени од трофеи:
  28
  Да прашам некој упатен ако знае:
  Која е можноста да се купи Нексус 6П од Гоогле сторе или gethuawei.com и да се направи решип до Македонија, со максимум 50$ плус?
   
 5. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Додај едно 150 евра на цената која е наведена....и после размисли дали ти се исплати.
   
 6. Македонец

  Македонец Активен Член

  Член од:
  11 јун 2008
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  56
  Поени од трофеи:
  28
  Ти да требаше да зимаш 6П, искрено кој начин ќе го користеше?
   
 7. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Ако парите не ти се проблем било кој, ако ти се некој од страна да ти го донесе......
   
 8. Македонец

  Македонец Активен Член

  Член од:
  11 јун 2008
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  56
  Поени од трофеи:
  28
  Нема да ми бидат проблем ако доплатам 100, ама да знам дека ќе ми стаса здрав прав во рок од 10тина дена. А за над 100 не правам муабет, пошто така ќе се направам сам будала :)
   
 9. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  18% ддв + DHL/Fedex or whatever загарантирани 50 евра и некои ситни додатни давачки....

  Така да толку доаѓа ако не и повеќе.....

  Советот кој ти го дадов на другата тема останува како најрелевантен...
   
 10. Македонец

  Македонец Активен Член

  Член од:
  11 јун 2008
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  56
  Поени од трофеи:
  28
  Да ама се решив дека ќе одам на 6П, сега само барам како да најдам најдобар начин да го изменаџирам купувањето и добивањето на пратката со минимални трошоци.
   

Сподели преку: