LG Nexus 5X & 6P (2015)

Дискусија во форумот 'Nexus 6P & 5X 2015' започната од gug1, 14 авг 2015.

 1. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Пак јадете лајна дека ефтин бил Нексусот, те сега поради вас е ова. :)

  Sent from my Nexus 5 CAF
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  За тие пари колку што е 6p Note 5 е подобар избор.
   
  На gug1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  За кого како
   
  OLI-HAUG, Bumblebee, dino_bt и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  [​IMG]

  6p

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На daniell159 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mushovlae

  mushovlae Познат Член

  Член од:
  29 авг 2014
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  473
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Mi4c
  РОМ/Верзија:
  7.2.23 Beta
  Еве неколку со мх5 мислам дека и мојот слика солидно навечер
  p51003-213246_22655486242_o_810x1080.jpg p51003-213727_22481058450_o_1440x1080.jpg p51003-213737_22047862053_o_810x1080.jpg p51003-213824_22655467102_o_810x1080.jpg p51111-185507_22557748289_o_1440x1080.jpg p51003-220323_21961912995_o_1440x1080.jpg
   
  На psyside, goran, христијан и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Јас ако сликам навечер слика со max ISO, повеќето се бунат оти не е доволно темно, а уствари мобилниот гледа повеќе од мене. :(
   
 7. mushovlae

  mushovlae Познат Член

  Член од:
  29 авг 2014
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  473
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Mi4c
  РОМ/Верзија:
  7.2.23 Beta
  Сликај на мануел,јас досега све сум сликал на ауто од рака.Не сум стигнал да се поиграм малце со мануел,а може да извади добри слики сум гледал по форуми.
   
  На DigitalDreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 8. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Еве ноќна слика, скоро Ауто.. Да се намести, дење ќе биде..

  [​IMG]

  Sent from my MI NOTE Pro
   
  На mushovlae, psyside и DigitalDreamer им се допаѓа ова.
 9. Македонец

  Македонец Активен Член

  Член од:
  11 јун 2008
  Мислења:
  228
  Допаѓања:
  56
  Поени од трофеи:
  28
  Добро бе толку ли никој нема заинтересиран за 6п? Толку ли нема некој што сака па да се собереме 2-3ца да ги нарачаме заедно преку некој???
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Да не беше толку висок (долг) јас ќе бев заинтересиран....
   

Сподели преку: