LG Nexus 5X & 6P (2015)

Дискусија во форумот 'Nexus 6P & 5X 2015' започната од gug1, 14 авг 2015.

 1. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  • 5.2” LG Nexus dimensions: 146.9 x 72.9 x 8/9.8mm
  • 5.7” Huawei Nexus dimensions: 159.4 x 78.3 x 6.6/8.5mm

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 2. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Се надевам ќе стаат појака батерија од првиот Nexus 5 внатре.
   
 3. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Мене не ми се свига на изглед, барем на овие слики.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  15 - 1.jpg
   
 5. Alexandermk

  Alexandermk GSM master

  Член од:
  13 окт 2009
  Мислења:
  2.084
  Допаѓања:
  1.010
  Поени од трофеи:
  208
  Грд е, Huaweito ќе биде лудило.

  Sent from my SM-G920F using Tapatalk
   
  На filipkir и the_maker им се допаѓа ова.
 6. raperot

  raperot Познат Член

  Член од:
  28 јан 2010
  Мислења:
  431
  Допаѓања:
  257
  Поени од трофеи:
  63
  Овој е ефтинате верзија така? По-кинески дизајн не можеле LG да направат.
   
  На filipkir и the_maker им се допаѓа ова.
 7. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  :) :)

  Sent from my MI NOTE Pro
   
 8. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Нешто што највеќе мразам е камерата да е како наддавана одпосле. Ептен ја утнале ако биде ова н5 ката.

  Sent from my LG G2 using Tapatalk
   
 9. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Колку непрактичен фингерпринт, али морат да го стават заради плаќањето со него еден од новитетите на андроид М .


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2

Сподели преку: