iPhone Lock v0.5 - UIQ 3

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од Torte Mobile, 31 авг 2008.

 1. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Да, имаш скин-ови да си симнеш (прогуглај малце) и потоа ги ставаш во картица/shared/iphonelock и обавезно ристарт на телефонот после тоа, а што се однесува за стартување ги имаш сите поставки во еден .txt фајл кој што се наоѓа во истиот фолдер ,таму можеш да ги смениш со ноутпад.
   
 2. Viximus

  Viximus Член

  Член од:
  6 дек 2009
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  38
  Поени од трофеи:
  18
  Абе мора нон-стоп да влагам у фолдерот кај шо ми е апликацијата за да го “заклучам“ телефонот на овој начин??? Нема друго чаре??? (иначе користам СЕ г900)
   
 3. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Користи го Power копчето ;)
   
 4. Viximus

  Viximus Член

  Член од:
  6 дек 2009
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  38
  Поени од трофеи:
  18
  Ај малце поопширно ако не те мрзи. Порано ко ќе го стиснев тоа копче ми се појавуваше мени со еден куп опции, сеа нишо не се дешава.
   
 5. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Абе има сигурно понова верзија од оваа што е тука прикачена!
  Нема многу за објаснување. На П1 ја инсталирав апликацијава и едно време го држев програмчето помеѓу тие првите пет икони горе.
  После излезе нова верзија и финтата беше коа ќе го притиснеш Power копчето ( short press ) ти се уклучува Lock Screen-от. Нема некоја голема наука тука. Ако ја најдам новата верзија, ќе ја прикачам. Нормално, можеш да си ја смениш сликата, слајдерот, фонтот...
   
  На Viximus му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: