iPhone Lock v0.5 - UIQ 3

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од Torte Mobile, 31 авг 2008.

 1. dimitarc@srkaj.com

  dimitarc@srkaj.com Нов член

  Член од:
  23 јун 2008
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Ок, јас имам фрка со ова одкако пројдов од 0,42 на 0,5. Страшно ме нервира. Ми покажува дека имам една непрочитана порака. Помош! Кај да го најдам тој конфигурациски фајл? Ќе ја сменам позадината, да ми биед иста со дифалтната од темата, можда ќе помогне тоа.
   
 2. dimitarc@srkaj.com

  dimitarc@srkaj.com Нов член

  Член од:
  23 јун 2008
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Ноуп. Не помогна што ја ставив темата иста со дифолтната позадина.

  Чаре?
   
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Врати ја 0,42
   
 4. petargaro

  petargaro Нов член

  Член од:
  30 мар 2008
  Мислења:
  784
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  0
 5. dimitarc@srkaj.com

  dimitarc@srkaj.com Нов член

  Член од:
  23 јун 2008
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Оваа уопште не покажува пропуштени повици и пораки :( Симнав софтвер девелопер кит и му го побарав кодот на мангупот, па ќе си ја средам сам утре.
   
 6. dimitarc@srkaj.com

  dimitarc@srkaj.com Нов член

  Член од:
  23 јун 2008
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Еве ова е фајлот кој ќе ја тргне таа гоуст месиџ.
   

  Прикачени податотеки:

 7. MilanN73

  MilanN73 Член

  Член од:
  17 ное 2008
  Мислења:
  247
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  18
  Линкот за апликацијата е мртов. Може ли некој повторно да ја стави
   
 8. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Еве ја повторно
   

  Прикачени податотеки:

  На MilanN73 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Стави си SMS Firewall програмче за UIQ и таму има опција да ги избришеш скриените пораки. Веројатно тоа што ти покажува една непрочитана порака е некој Delivery Report кој не знам зашто знае често да отиде во hidden.
   
 10. MilanN73

  MilanN73 Член

  Член од:
  17 ное 2008
  Мислења:
  247
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  18
  Може ли да се смени позадината на оваа апликација и дали може да се направи секогаш вака да го отклучувам телефонот, а не само кога ке ја вклучам апликацијата?
   

Сподели преку: