iPhone Lock v0.5 - UIQ 3

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од Torte Mobile, 31 авг 2008.

 1. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
 2. strizlow800

  strizlow800 Член

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  565
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  Интересно. Фала за линкот. Искрено, не глеам поентава у праење на сони ериксонот да излгеа како ајфоун. :). Боље земи си ајфоун ако ти е до толку. хХАХАХА :) шала.
   
 3. gorjan

  gorjan Активен Член

  Член од:
  19 јул 2008
  Мислења:
  836
  Допаѓања:
  150
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  онеплус 3
  РОМ/Верзија:
  6.1
  dai mozam da go napravam da mi se uklucuva i zaklucuva kako aj fon
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Да..
   
 5. Vanto

  Vanto Член

  Член од:
  13 апр 2008
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  17
  Поени од трофеи:
  8
  v0.5 e одличен, но

  дали може некој да помогне во однос на config _ iPhoneLock.ini фајлот!?
  никако да го подесам да ми профункционира како шо треба !
  ова е под Default ...
  е сега шо треба да се едитува за да работи нормално?
  во однос на уклучи/исклучи , светлото работи/не работи и слично

  :respekt:
   
 6. AceofSpades

  AceofSpades Член

  Член од:
  19 сеп 2008
  Мислења:
  126
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  Works like a charm:D
  Еве и едитор за скинот со кој што може да се креира изглед на ilock по желба...
   

  Прикачени податотеки:

 7. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  се согласувам...ама добро, во секој случај интересна апликација е
   
 8. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  А не сум пробал и не сум успеал ова да го ставам како скрин сејвер или автоматски да се уклучува тоа кога ќе се заклучи телефонот ...

  ени солушн ?
   
 9. AceofSpades

  AceofSpades Член

  Член од:
  19 сеп 2008
  Мислења:
  126
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  Ја иам стаено shortcut на десктоп до апликацијата и наместо да го заклучувам по дефаулт само ја кликам иконата за lock. Отпрвин глупо е ама коа ќе се привикнеш нема да ја користиш defаult lock уопште.
   
 10. dimitarc@srkaj.com

  dimitarc@srkaj.com Нов член

  Член од:
  23 јун 2008
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Ме нервираше програмов. Меѓутоа сеа кога дознав дека имал конфигурејшн фајл, ќе си го средам како што треба. Иначе мене ми се активира аутоматски, после 30 секунди. Али сеа ќе си го наместам тоа да биде 20 :)
   

Сподели преку: