Проблем iGO не ги калкулира камионските рути

Дискусија во форумот 'iGO' започната од cyberspy543, 9 јан 2022.

 1. cyberspy543

  cyberspy543 Нов член

  Член од:
  9 јан 2022
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Xiaomi Redmi 9T
  РОМ/Верзија:
  64
  Без разлика која верзија на iGO ја користам, се разбира сите имаат подршка за камиони, кога ќе почни да калкулира рута дава предупредување дека рутата не можи да се искалкулира бидејќи параметрите зададени за тој профил не одговараат на дадената рута. И тоа се случува само кога е активиран камионскиот профил , а не е случај со другите профили. Исто така .ftr фајловите се сите на место. Моментално ја користам iGO Tracks4Africa 9.19.2.746397 инсталирана на Redmi 9T на внатрешна меморија, мапите се 2020.Q4 плус лиценци. Пробав и со друг андроид телефон, но со истите резултати.
  Ве молам доколку некој се соочил со ваков проблем, да сподели искуство?
  Ви благодарам.
   
 2. stefando

  stefando Член

  Член од:
  14 јул 2019
  Мислења:
  63
  Допаѓања:
  27
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  +359896543322
  РОМ/Верзија:
  Df
  Имаш лична поръка с готово iGO за камиони...
   
  На cyberspy543 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cyberspy543

  cyberspy543 Нов член

  Член од:
  9 јан 2022
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Xiaomi Redmi 9T
  РОМ/Верзија:
  64
  Ти благодарам stefando :) Оваа верзија работи без проблем :yahoo:
   
  На stefando му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  487
  Допаѓања:
  291
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Може и јас да ја добијам таа верзија што работи? Поздрав
   
 5. stefando

  stefando Член

  Член од:
  14 јул 2019
  Мислења:
  63
  Допаѓања:
  27
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  +359896543322
  РОМ/Верзија:
  Df
  Имаш лична поръка:)
   
  На dragann76 и dejanmanasiev им се допаѓа ова.
 6. dragann76

  dragann76 Нов член

  Член од:
  14 јан 2022
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  070588228
  Може и кај мене да ја пуштиш ? pls
   
 7. stefando

  stefando Член

  Член од:
  14 јул 2019
  Мислења:
  63
  Допаѓања:
  27
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  +359896543322
  РОМ/Верзија:
  Df
  Пратих ти поръка:)
   

Сподели преку: