HTC One M8 со Windows

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од makedonce, 22 авг 2014.

 1. makedonce

  makedonce Член

  Член од:
  5 мај 2008
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  А бе да си прашам јас :)
   
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Нема да работи пошто Verizon користат CDMA мрежа а во Европа и во Македонија се користи GSM мрежа,различни фрекфенции и технологија се во прашање.

  У принцип се што е од Verizon и Sprint USA а е CDMA телефон и ома ограничени фрекфенции нема да работи во МК.


  Единствено ајфон 4S 5ка и 5Ѕ од Verizon ќе ти работат пошто овие уреди ги имаат нашите Европски фрекфенции плус имаат слот за сим картици.
   
  На makedonce му/ѝ се допаѓа ова.
 3. makedonce

  makedonce Член

  Член од:
  5 мај 2008
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Ок дечки фала многу за информацијата :)
   
 4. makedonce

  makedonce Член

  Член од:
  5 мај 2008
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Дечки да ве известам дека го порачав HTC 8X 4G Verizon и се покажа дека работи без проблем (барем засегаа) во Македонија на 4G:).
  Телефонт го купив одклучен и работи на Европски пазар и мислам дека исто е и со HTC M8 Windows Phone. Ќе почекам сепак до нова година да видам дали ќе излезе на Европски пазар ако не ќе го порачам од Америка :)
   

Сподели преку: