HTC M8 SPRINT USA не работи 3g и 4g на Т-Мобајл

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од rizo, 16 јул 2015.

 1. rizo

  rizo Член

  Член од:
  15 мар 2012
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  8
  HTC M8 831c донесен од САД купен од sprint не му работи интернетот на т-мобајл работи само 2Г
  не му се поклопуваат фрекфенциите дали може некако да се среди, дали е софтверски или хардверски проблемот??????
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Хардвер
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.979
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Hardware Fail, нема фреквенции. Нема ни решение.
   
 4. rizo

  rizo Член

  Член од:
  15 мар 2012
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  8
  тнх
   

Сподели преку: