Homtom 7 Pro проблем

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Zero_Zero_HELP, 3 апр 2019.

 1. Zero_Zero_HELP

  Zero_Zero_HELP Нов член

  Член од:
  1 мај 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  РОМ/Верзија:
  4.4.1
  Здраво
  Имам homtom 7 pro и сега на телот му се расипа батеријата,но незнам дали рикнал-изгорел каде можам да пробам дали е исправен да се уклучи?
  Батеријата не е исправна неможам да најдам таква батерија у мк.
  Доколку некој знае ваква батерија може за да се проба или да се купи да знам дали е до телот.?
  Фала однапред
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Кај мене? :)
  имаме инструменти каде може да се провери - https://goo.gl/maps/VkKiX7LqPct
  имаме и можност за репарирање батерии доколку е ќелијата или некој поедноставен елемент од електрониката оштетен.
   
  На Zero_Zero_HELP му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Zero_Zero_HELP

  Zero_Zero_HELP Нов член

  Член од:
  1 мај 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  РОМ/Верзија:
  4.4.1
  dobro druze , poracav deneska nova baterija , ako ne raboti ke ti go pustam po kargo da proveris na moj trosok e se.
   

Сподели преку: