Hardware button мод

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од Domecot, 10 дек 2008.

 1. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
 2. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  shto pravi modov?

  (p.s. ako mozesh da najdesh mod za da mu napraam disable na jog dial-ot te chastam 10ka so kromid & pivce :D)
   
 3. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  Го знаеш копчето со ти уклучува интернет??? Со овој мод моеш да го смениш. На пример: место интернет да ти биде walkman, x-plore, swiss manager ...
  Капиш?
  Ја мењаш финкцијата на ОВА копче:
  http://img396.imageshack.us/my.php?i...ssonp1ise9.jpg
   
 4. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  znaev za koe kopche se raboti :) ne znaev shto mu pravi na kopcheto

  thanks ;)
   
 5. strizlow800

  strizlow800 Член

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  565
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  Фабрички во контрол панел имаш понудено 5-6 опции за тоа копче... Со модов имаш многу опции, па дури моеш да наместиш апликации кои телефонот ги нема фабрички.

  П.С. не работи со Опера 9.5
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Е баш тоа сакав да прашам зошо глеав дека може да се смени од телефонот ... ова нудело морррр :)
   
 7. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  тестирав. функционише. препорачувам :D
   
 8. Pozdrav

  Pozdrav Нов член

  Член од:
  20 јул 2010
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  линкот не работи повеќе...
  ако можеш стави го пак.
  благодариме :)
   

Сподели преку: