GPS навигација за во автомобил

Дискусија во форумот 'Мегамобил' започната од megamobil, 9 мар 2010.

 1. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  GPS навигација со 5 инчен дисплеј на допир, резолуција 480 x 272 пиксела, USB, слот за мемориска до 8GB, OS - Win CE 5.0, вградена батерија, iGo мапи ... во пакетот следува: држач со вакуум, држач за прицврстување, полнач за дома 220V, полнач за во кола 12V, USB кабел

  Навигацијата е таа на сликата, цената е 6000 денари

  [​IMG]
   
 2. nikola

  nikola Активен Член

  Член од:
  30 јул 2008
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  26
  Поени од трофеи:
  28
  moze li garminot da funkcionira na nego? ste go probale li dali ima dobar priem?
   
 3. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  Неможе со гармин, со iGo работи ...
   
 4. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Има Гармин за Win CE на форумов, доколку е потребно ке најдеме и туторијал за инсталирање. A за прием... барем тие кои јас сум ги пробувал се МНОГУ подобри од мобилен телефон.
   
 5. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  Ајде најди, па ќе пробаме
   
 6. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Requirements: Windows CE v4.2 or Windows CE v5.0 or Windows CE v6.0, 16MB program memory.
  Overview: This is Garmin Mobile XT for Windows Mobile v5.00.20w cracked to work under Windows CE. I have also included a script that does the following:
  1. Renames coredl2.dll depending on the Windows CE version
  2. Configures/runs Port Splitter
  3. Runs explorer
  4. Hides the taskbar
  5. Loads Garmin settings
  6. Runs Garmin Mobile XT
  7. Saves Garmin settings
  8. Safely stops and exits Port Splitter

  More Info:
  Code:

  https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=11413
  http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=3389

  Download Instructions:
  Download all in one package:
  Code:

  http://rapidshare.com/files/327368443/GarminMobileXTforWindowsCE_50020w.rar

  Troubleshooting:
  Edit Garmin\RunGMXT\Garmin.mscr to enable/disable PortSplitter.
  Delete Garmin\RunGMXT\Settings.dat to reconfigure PortSplitter.

  Updates:
  Now it should run on any Windows CE device (4.2, 5.0, or 6.0). Just run Garmin\RunGMXT\Garmin.exe.

  Old versions:
  Garmin Mobile XT for Windows CE v5.00.10w
  Code:

  http://rapidshare.com/files/327366725/GarminMobileXTforWindowsCE_50010w.rar

  П.С Доколку е во можност ackobrod нека прочита и каже дали е ова во ред. Јас само на 1 уред имам инсталирано и беше успешно ова.
   
 7. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Има и треба да работи беспрекорно Гарминот. Ацкоброд има постирано туторијал за Win CE. Сигурен сум дека го има негде на форумов. Останува само да пробате:) Он го има испробано али на неговиот уред. Нема причина зашто да не работи кога станува збор за истиот оперативен систем.
   
 8. nikola

  nikola Активен Член

  Член од:
  30 јул 2008
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  26
  Поени од трофеи:
  28
  pa top ako raboti garminot mislam deka povekje sansi ima da se prodava cudovo deka sepak sea za sea garminov ima naj ok mapi za makedonija
   
 9. ackobrod

  ackobrod Модератор

  Член од:
  12 авг 2008
  Мислења:
  1.688
  Допаѓања:
  313
  Поени од трофеи:
  83
  Има и туторијал , а и работи на WIN CE ( јас го користам скоро 2 години ).Исто е се како во туторијалот само минус IMEI бројот.
  П.С
  Да нагласам дека за овој ОС има посебна верзија и таа е ставена во GPS делот.Поздрав
   
  На vlatko_1984 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Заинтересиран сум за уредот, дали пробавте---успеавте да инсталирате Garmin на него??
   

Сподели преку: