Galaxy S конечно во T-Mobile

Дискусија во форумот 'Samsung i9000 Galaxy S' започната од Ilija, 18 окт 2010.

 1. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  1.978
  Допаѓања:
  1.580
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Стигна конечно и во T-mobile. Сега се надевам дека нема да поминат повеќе од 2 до 3 дена додека го имам во раце. Цени како ВИП.

  Поздрав.
   
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  да да супер, скапичок е се мислев дека во Т мобиле ќе е поевтин...
   
 3. divis

  divis Android Lab Community

  Член од:
  19 фев 2009
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  315
  Поени од трофеи:
  113
  Па ако ги споредиш почнувајќи од најниската па се до највискоката претплата во вип и т-мобајл ќе видете дека во т-мобајл се поевтини,еве погледнете на следниве скринови:

  [​IMG][​IMG]
   
 4. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  Jas mislev samo za mob. i deka ke bide za dosta poevtin od VIP, pogresno se izraziv :)
   
 5. dr_doom

  dr_doom Член

  Член од:
  27 мар 2010
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  па добро ама 4000ден разлика во comfort (smart L) претплата е одлично. како држи батеријата бокуре? трае ли барем 2 дена со средно користење?
   
 6. divis

  divis Android Lab Community

  Член од:
  19 фев 2009
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  315
  Поени од трофеи:
  113
  Еве вака кога ти е 100% полна батеријата се троши целосно,бар кај мене:D

  * 90 минути гледање на видео
  * 2 часа слушање на музика
  * 40 минути зборување/праење муабет на тел
  * 30 минути користење на ГПСот
  * 30 минути слободно чепкање по тел
  * 10 минути пребарување на нет и проберување на маил и сл.
  * 10 минути сликање на фотографии и снимање на кратко видео
   
 7. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  pa i dobra e cenava 27.900 tolku bese i Desire vo juli vo ONE prepay
   
 8. dr_doom

  dr_doom Член

  Член од:
  27 мар 2010
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  претпостављам овие сите работи заедно трошат една батерија.

  не е ваљда дека 90мин видео ќе потроши батерија (барем на десире СЛЦД екран држеше 5 саати).
   
 9. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  Па до кај 2 дена држи ама јас душа му вадам :)
   
  На dr_doom му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: