FMobi - Фејсбук апп/клиент

Дискусија во форумот 'Symbian^1 - OS v9.4, Series 60 rel. 5' започната од vonuzu, 31 авг 2011.

 1. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Апликацијата до скоро беше достапна само за S^3 телефоните но еве ja и за S^1 :)  Потребно е да имате инсталирано qt 4.7.3 и qt mobility

  По инсталација на апликацијата, ја стартувате и се логирате по што ти се отвара страна на која што и да стиснете ке ви појави скрипт проблем на кој ке одберете yes, и во долниот десен агол имате две опции од кои стискате на allow, по што ке ви се отвори апликацијата.
  Исто така за целосно да ја користите апликацијата(да прифакате пријателства и слично) од фабричкиот браусер или опера (можеби и од ПЦ? не сум сигурен) мора да одите на овој линк (http://on.fb.me/k58WWS)
   

  Прикачени податотеки:

  На matrix_skopje му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
  Несака да ми ја отвори додека се инсталираше ме праша дали имам Qt јас му стиснав да ама изгледа сум немал Qt со инсталирање на некоја програма од ови стор се инсталираше и Qt така ?
   
 3. banjifiko

  banjifiko Познат Член

  Член од:
  16 мај 2008
  Мислења:
  1.279
  Допаѓања:
  230
  Поени од трофеи:
  63
  Ги ставил Вонузу и тие линкови во постот.;)
   
 4. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
  hhh да да не видов ама нешто слабо работи апликацијава се појавува се се уклучива и на што и да стиснам се појавува бел екран и пишува connected ама он тие што ги има ставено се за хакнат тел мојот не е хакнат ;)
   
 5. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.312
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  и кај мене и кај матрикс функционира без проблем.колку што ја расчепкав, ова е најдобрата апликација за фејсбук за симбиан.
   
 6. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
  Ја избришав веќе апликацијата не ми треба :) али пак ќе се обидам да ја ставам
  --- надополнето: Aug 31, 2011 4:49 PM ---
  одлична е хххх ;)
   
 7. matrix_skopje

  matrix_skopje Активен Член

  Член од:
  1 апр 2009
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  63
  Поени од трофеи:
  28
  vonzu drugar duri sega ja gledam aplikacijava deka si ja stavil. Nego ovie nekolku dena ne raboti ama kako sto razbrav ke ja opravat denovive i toa so nekoj update,ama ke vidime
   
  На Darko Davidovski му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
  зашто несака да ми работи апликацијата кога ќе логирам ми дава горе само линк неможам да го стиснам и ништо друго што да правам а на фб апликацијата не е достапна повеќе ?
   
 9. matrix_skopje

  matrix_skopje Активен Член

  Член од:
  1 апр 2009
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  63
  Поени од трофеи:
  28
  nemam pojma tamu se ocekuvalo neko odobruvanje od fejsbuk
   
 10. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
  предпоставував
   

Сподели преку: