DOOGEE

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од pirat75, 4 мар 2019.

 1. pirat75

  pirat75 Член

  Член од:
  4 ное 2011
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Zdravo na site , ke ve molam za pomos ako nekoj se sretnal so istiot problem i kako da go resam , poglednete ja slikata ve molam , mu napraviv i factory reset i povtorno nisto , ne se aktivni i dvete kameri , se raboti za model DOOGEE x7 Pro . Pozdrav . Odnapred se izvinuvam za latinicniot tekst.
   

  Прикачени податотеки:

  • camera.JPG
   camera.JPG
   File size:
   14,2 KB
   Прегледи:
   23
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Најчесто кај кинезиве, кога доаѓа оваа порака некоја од камерите е оштетена или отштекана.
   
  На pirat75 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pirat75

  pirat75 Член

  Член од:
  4 ное 2011
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  i dvete kameri ne uklucuvaat a mislam deka istite se posebno , '' i dvete kameri da istovremeno da riknat ili otstekaat ?
   
 4. cevi

  cevi Член

  Член од:
  12 јан 2012
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Nokia Lumia 1020
  РОМ/Верзија:
  Windows Phone 8.1
  Во твојов случај задната камера е таа што има проблем бидејќи таа прва се вклучува. Доколку имаш гаранција сеуште однеси го на сервис.
   
  На pirat75 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pirat75

  pirat75 Член

  Член од:
  4 ное 2011
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  ne spomnav gore deka znae i blicot da ne ukluci , jas mislam deka e nesto do softverot no sepak ima lujge sto se po navlezeni vo taa tematika ili ako ima nekoj siguren link za simnuvanje na softver , inaku tel. ne e vejke pod garancija
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  needrom?
   
  На pirat75 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. pirat75

  pirat75 Член

  Член од:
  4 ное 2011
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  ubavo mi kaza needrom ama pojma nemam sto e toa i kako se raboti , posiroko obajsnuvanje ako moze ke ve molam . pozz
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  https://www.needrom.com/category/doogee/serial-x-doogee/x7-pro/

  имаш и туторијали, но како што кажав погоре - не сум имал случај да е софтвер. Единствен начин денес да се расипе софтвер кај мобилен телефон е доколку е рутиран некоја апликација да корумпира/избрише системски работи т.е. драјвери за камера или доколку си ставал самиот кастм работи, делот кај што седат датотеките од ваков тип е неоштетлив/уништлив сам по себе, побрзо би паднал целиот систем одколку да се корумпира некоја адреса.
   
  На pirat75 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bagibmwm3

  bagibmwm3 Член

  Член од:
  19 апр 2009
  Мислења:
  310
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  18
  најчесто е причината како што наведе алфа мобил. неквалитетно ги штекнуваат на плоча и од мал потрес може да се откачи. оди во сервис ако имаш гаранција би требало да ти искочат во пресрет.
   
  На pirat75 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. cevi

  cevi Член

  Член од:
  12 јан 2012
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Nokia Lumia 1020
  РОМ/Верзија:
  Windows Phone 8.1
  Симни го ромот од тука: DOOGEE X7 Pro
  Симни го Flash Tool од тука. SP Flash Tool
  Наполни ја батеријата на телефонот над 50%, поврзи го телефонот и причекај да се инсталираат драјверите, прати го видеово за флешање: Flash Android Phone From PC Using SP Flash Tool
  EDIT: И јас стојам зад тоа дека е механички дефект, откачен флет од плоча или оштетена камера.
   
  На pirat75 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: