CyberGhost Premium VPN 1 година бесплатен

Дискусија во форумот 'Туторијали' започната од jocker, 18 ное 2010.

 1. jocker

  jocker Активен Член

  Член од:
  6 фев 2009
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  85
  Поени од трофеи:
  28
  CyberGhost нуди бесплатен премиум VPN акаунт во времетраење од 1 година. Со ограничување на 10 GB месечно.

  Што е VPN?

  Тука креирајте акаунт, симнете и инсталирајте го софтверот, и клик на Activate Serial Number, и внесете го следниов промо код:
  Код:
  cobiextra
  Предностите на користење VPN сервис се дека сте анонимен во тоа што и каде сурфате, а за тие што се како мене на Телекабел, кој ја ограничува брзината на торентите ОГРОМНИ. Без вкучен VPN download со 10-50 kB/sec, а со VPN оди >900 kB/sec.

  За тие што мислат да го искористат ова нека побрзаат, бидејки не знам до кога ќе трае овој промо код.

  Еве како изгледа брзината на utorrent со и без VPN, обратете внимание на разликата во брзини.

  [​IMG]
   
  На Voorh, христијан и Jane им се допаѓа ова.
 2. Voorh

  Voorh Член

  Член од:
  14 јан 2011
  Мислења:
  113
  Допаѓања:
  17
  Поени од трофеи:
  18
  има ли уште вакви кодови бидејки овој не важи веке
   
 3. antonio005

  antonio005 Член

  Член од:
  22 окт 2011
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Нема излеа али можеш да си користиш фрее.... али ограничено ти е и при конектирање малку повеќе се чека :)
   

Сподели преку: