Animals Kids - образовна апликација

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од brankoorelo, 25 дек 2014.

 1. brankoorelo

  brankoorelo Член

  Член од:
  1 окт 2009
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  34
  Поени од трофеи:
  18
  Дечки, веќе долго време работев на оваа апликација и конечно најдов време да ја завршам мојата најнова апликација - Animals Kids.

  Станува збор за образовна апликација наменета за деца, со која на забавен начин ќе можат да ги учат животните, нивните имиња и главни карактеристики, да ги распознаваат нивните звуци, тестираат своето знаење преку квизови и сето тоа без огласи кои ќе иритираат и ја попречуваат забавата.


  Оваа е една од ретките образовни апликации која е достапна на Македонски јазик, особено на windows phone store. Сметам дека за нашиве простори недостигаат вакви апликации, затоа и се посветив и потрошив доста време за изработка на ваква апликација.
  Засега е достапна на Македонски, Српски, Англиски и Германски јазик.

  Тие што имаат Windows Phone 8+ телефон, нека ја инсталираат и го споделат своето искуство и коментари.

  https://www.windowsphone.com/mk-mk/store/app/animals-kids/dc4d2f85-57ae-49b8-89c7-fdb9be9be25a
   
  На makedonce, OLI-HAUG, vonuzu и уште 6 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: