Alcatel One Touch M'POP OT-5020X

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од roberto975, 17 ное 2013.

 1. dejanpetrus

  dejanpetrus Член

  Член од:
  19 апр 2012
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  8
  за телефончево имам испробано добар ром руски со можност за англиски јазик, непотребни апликации отстранети и прочистен се работи перфектно и дури и подобро мобилен интернет блутут, скрен лоцк, сега не сум во можност да го уплоадирам доколку му треба на некој нека ме контактира
   
 2. ТилтМастер

  ТилтМастер Нов член

  Член од:
  12 мар 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Јас сум за линк ако може за руското ромче. Инаку се мислам дали вреди, се надевам дека работи подобро од фактори ромот, ако има некој инфо во врска со тоа добредојден е.
   
 3. dejanpetrus

  dejanpetrus Член

  Член од:
  19 апр 2012
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  8
  прoвери инбoкс

  Sent from my LG-D390n using Tapatalk
   
 4. dare_straits

  dare_straits Нов член

  Член од:
  20 окт 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  alcatel mpop
  РОМ/Верзија:
  lollipop
  Luge ako moze eden stock rom za 5020x mpop. Go utnav ovoj custom rom.
  Fala odnapred
   
 5. davidywise

  davidywise Нов член

  Член од:
  10 дек 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  samsung s5
  I love my Alcatel One Touch becaue it has good front camera which is perfect for selfie. I rooted it with search4roots rooting tool because it's safe and easy to install.
   
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Im happy for you

  Send from my LG G4 using Tapatalk
   
  На the_maker и Dzepar им се допаѓа ова.
 7. draguljce

  draguljce Нов член

  Член од:
  8 мар 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  alcatel ot 5020x
  Поздрав до сите, ако може stock rom za 5020x, инсталирав Lolipop v3 ама нешто ми се блокира телефонот, па барам да вратам се на фабрички ром. Поздрав
   
 8. gligort

  gligort Нов член

  Член од:
  28 мај 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Alcatel M POP 5020x
  РОМ/Верзија:
  Pure AOSP 4.2.2
  Zdravo, ne mozam da go prevzemam ROM-ot. Javuva DropBox - Error. Postoi nekoj nacin da dojdam do ROMO-ot? Fala
   
 9. RaymondZes

  RaymondZes Член

  Член од:
  10 мај 2019
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Телефон:
  89185244397

Сподели преку: