Alcatel One Touch M'POP OT-5020X

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од roberto975, 17 ное 2013.

 1. totiadrenalin

  totiadrenalin Нов член

  Член од:
  11 апр 2011
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Инаку имам направено stock prerooted ROM за M'Pop OT5020X
  Базиран е на бекап од рутнат оригинален - не преправан ром од мојот личен телефон.
  Доколку флешувате некој ром кој што ке ви ја избрише custpack партицијата mmcblk0p3 тогаш овој ром ке ви биде навистина при рака доколку сакате да го вратите телефонот во првобитна состојба.

  Превземи: M'Pop-Rom.zip
   
  На Dande му/ѝ се допаѓа ова.
 2. makedonac

  makedonac Член

  Член од:
  23 дек 2011
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  После MIUI-то инсталирав Jelly Bean 4.2.2
  линк: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=533951&view=findpost&p=29275297
  и ова е некој фикс незнам зашто линк: http://4pda.ru/forum/dl/post/4165417/stock.zip
  Од сток ромот овој е многу побрз и се осека бааѓи, на овој телефон освен ало, пораче, нешо фејсбук и вибер и неможеш да праиш ама во споредба со сток ромот овде нема толку лагови, сеуште има ама тоа е 512 рам имаме...
  Значи кој сака нека го проба, за инсталирање се користе сп флеш тоол, на страната од предходниот пост има објаснето како се праи, ама ако некој има проблеми тоа е поради драјверите. Јас успеав ама симував 2-3 драјвера де адб де незнам какви така да незнам поради кој прорабете.
   
 3. toni.cvetkovski

  toni.cvetkovski Нов член

  Член од:
  18 мај 2014
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  1
  Креирав два нови мода за Алкател ОТ 5020X (М'POP), Овојпат е чист сток алкател интерфејс, има две теми, едната е темна холо, а дугата е светлата, основната тема. бут логото, бут анимацијата и бут аудиото се од од 5020 D, Има вклучено и DNLA медија споделување, Во глобала е прочистен мод на сток ромот.
  А да и е прерутиран.
  Еве ги и двата мода, па вие одлучете си кој ке го користите:
  Превземи:
  MPOP-Black-Stock.zip
  и
  MPOP-White-Stock.zip
  Доколку некој го проба нека пише мислење за ромот!
   
  На Dande му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dejanpetrus

  dejanpetrus Член

  Член од:
  19 апр 2012
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  8
  некои нови ромови или модови ?

  Sent from my T702 using Tapatalk
   
 5. neshmkd

  neshmkd Нов член

  Член од:
  3 дек 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1

  Која е постапката за враќање на бекапот? CWM?
   
  Последна промена: 3 дек 2014
 6. dejanpetrus

  dejanpetrus Член

  Член од:
  19 апр 2012
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  8
  преку cwm бекап и мислам имаше едно нандроид бекап, е сега за да биде добро направен бекап ке ставиш друго cwm и исто секакви ромови можеш да најдеш од филипинците закон се за алкателов пиши на фв алкател м поп најди има над 5 групи и уживај во проверка , да го умреш неможеш, имаш и таму бекап само не македонски, и најнов гледам сега lolipop имитација

  Sent from my T702 using Tapatalk
   
  На alekcacko му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dejanpetrus

  dejanpetrus Член

  Член од:
  19 апр 2012
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  8
  пробајте кој има проблем може да ме контактира и да му кажам како да си го среди тел. со сите популарни апликации без лагови и кочење

  Sent from my T702 using Tapatalk
   
 8. neshmkd

  neshmkd Нов член

  Член од:
  3 дек 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Дај пуштете лнк за проверени ромови.....
   
 9. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
 10. Dande

  Dande Нов член

  Член од:
  24 дек 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Можеш да го обновиш линкот незнаеш колку ќе ме спасиш. Инсталирав custom Rom не ми работеше 3g-то, пробав сменив 3-4 ROMa, но изгледа со мењање се зезнало нешто.
   

Сподели преку: