Alcatel One Touch M'POP OT-5020X

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од roberto975, 17 ное 2013.

 1. roberto975

  roberto975 Нов член

  Член од:
  17 ное 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Денес го однесов во сервис и ми рекоа ќе пробаат да го вратат со бох ако не ќе морало дирекно на чипот да се флешува
  сепак ви благодарам на помошта :)
   
 2. Andrej732

  Andrej732 Активен Член

  Член од:
  23 ное 2012
  Мислења:
  450
  Допаѓања:
  246
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  РОМ/Верзија:
  Stock 4.4.4
  и кај мене истио проблемо со ЗТЕ ... зато ум за другпат на ништо не мавам формат освен на сд картчката(надворешната) мојата :D
   
 3. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  А немаше гаранција телефонот?
   
 4. makedonac

  makedonac Член

  Член од:
  23 дек 2011
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Рут за телефонот мојот 5020х? некој направи?
   
 5. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.280
  Допаѓања:
  705
  Поени од трофеи:
  113
  Cydia Impactor? Kingo Root? Framaroot? Zhuo Dashi?
  Пробај ги по тој редослед
   
  На makedonac му/ѝ се допаѓа ова.
 6. makedonac

  makedonac Член

  Член од:
  23 дек 2011
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  гледав го нетов да инсталирам прво рекавери па преку сд.. арно со си прашав за 2 сек завршив работа со првово фала брат
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 7. makedonac

  makedonac Член

  Член од:
  23 дек 2011
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  а некое ром-че, упдејт или cyanogenmod има инсталирано некој да пушти некој линк и да каже споредба помегу оругиналниот и тој др.. и дали е задоволен ??
   
 8. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Нема кастм ром за телефонов.

  Sent from my WM8850-mid using Tapatalk
   
 9. makedonac

  makedonac Член

  Член од:
  23 дек 2011
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Некој да не има ко мене... проблем со гпс-от. На гоогле мапс наога локација ама само ако е уклучен дата-интерентот. Пробав и со гпс тест наога.. кога како од 4 до 8 сателити ама in use 0, и локација не наога. Исто пробав и во менито преку dialer тоа *#....... тоа ЕПО ама пак неке.. Некое чаре?
   
 10. jimmyAU

  jimmyAU Нов член

  Член од:
  26 авг 2012
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  3
  Ајде ако некој има рутиран алкател нека прикачи weather widget i launcherot ми праат кеиф па да ги пробам дали работат на самсунг :)
   

Сподели преку: