Alcatel One Touch M'POP OT-5020X

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од roberto975, 17 ное 2013.

 1. roberto975

  roberto975 Нов член

  Член од:
  17 ное 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  а да ми објасниш како треба да го направам тоа?
   
 2. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.280
  Допаѓања:
  705
  Поени од трофеи:
  113
 3. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Задржи power копчето и volume+ истовремено.
   
 4. roberto975

  roberto975 Нов член

  Член од:
  17 ное 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  тоа го правев повеке од 20 пати дури и по 5 минути го држев и конектиран со ПЦ и само моб, несака да се вклучи
   
 5. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  После флешувањето? Тогаш незнам, телефонот не е готов секако, да имаше фирмвер за флеш тул ке беше лесно, но нема, сега барав. Иначе, дај повторно обиди се, мора да бутира во рикавери.
  --- надополнето: Nov 17, 2013 11:43 PM ---
  И да, после флешувањето извади ја и пак стави ја батеријата и пак пробај.
   
 6. roberto975

  roberto975 Нов член

  Член од:
  17 ное 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  сега го флешував со извадена батерија пак е исто
   

  Прикачени податотеки:

 7. Andrej732

  Andrej732 Активен Член

  Член од:
  23 ное 2012
  Мислења:
  450
  Допаѓања:
  246
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  РОМ/Верзија:
  Stock 4.4.4
  неможи да бутира кога тој има форматирано буквално све, не е во прашање само system папката.
   
 8. supermen

  supermen Познат Член

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  517
  Поени од трофеи:
  113
  problemot e kako go vlesuval system i boot, a samo instaliral iGO?

  za da fleshuvas sistem treba da imas rut
   
 9. Andrej732

  Andrej732 Активен Член

  Член од:
  23 ное 2012
  Мислења:
  450
  Допаѓања:
  246
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  РОМ/Верзија:
  Stock 4.4.4
  премногу е зафркнато тој изгледа ја има форматирано внатрешната сд картичка што е кај мене истото се деси на ЗТЕ истото скрос го напрајв ... и сервис.. мене нов телефон ми дадоја, ама мислам дека можи да се реши проблемо.
   
 10. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Единствено решение е да побара фул бекап за флештул или да направи бекап од друг телефон, иначе друго чаре нема.

  Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 4030D using Tapatalk
   

Сподели преку: