Alcatel One Touch M'POP OT-5020X

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од roberto975, 17 ное 2013.

 1. roberto975

  roberto975 Нов член

  Член од:
  17 ное 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Здраво дечки имам Alcatel One touch M`POP OT-5020x по грешка ја форматирав внатрешната меморија на телефонот се блокира ја извадив батеријата и несака повеке да се вклучува, па дали има некое решение да се врати во живот ?
   
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  пробрај хард ресет со притискање на power копчето и vol + додека не светне екранот
   
 3. roberto975

  roberto975 Нов член

  Член од:
  17 ное 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  пробав ги држев притиснати повеќе од 2 минути и ништо, кога ќе го поврзам со PC го препознава во Device Manager MTK usb port и свети сијаичката на моб.
   
 4. supermen

  supermen Познат Член

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  517
  Поени од трофеи:
  113
  Како по грешка?
  влезе во рикавери?
  Го рутираше?
  Што му направи?

  Објасни точно !
  --- надополнето: Nov 17, 2013 9:41 PM ---
  Пробај со Оnе Touch Upgrade S да го апдејтираш. ако ти го познава, ондак не би требало да ти праи проблем
   
  На Palek му/ѝ се допаѓа ова.
 5. roberto975

  roberto975 Нов член

  Член од:
  17 ное 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  сакав да го инсталирам iGO и целиот фолдер го ставив на екстерната картичка СД и кога ја ставив во мобилниот и го конектирав со ПС сакав да ја влезам во картичката, ама пишуваше дека не е форматирана и јас мислев дека тоа е за каричката и ја форматирав а тоа било меморијата на мобилниот така се укочи мобилниот ја извадив батеријата и повеќе не се уклучи
   
 6. Palek

  Palek Old man

  Член од:
  8 сеп 2008
  Мислења:
  1.049
  Допаѓања:
  459
  Поени од трофеи:
  113
  Чим ти го препознава ПЦ-то, Пробај преку One touch Upgrade....постои можност да ти го врати
   
 7. roberto975

  roberto975 Нов член

  Член од:
  17 ное 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  пробав со ONE TOUCH Upgrade S 2.8.0 и пишува There is no greater software version available to upgrade your phone,actual version of your phone is the latest. сега пробав и да го рутирам и стигнав до точка 15 од овој форум на 16 несака да се уклучи http://www.phonandroid.com/forum/root-rooter-le-alcatel-one-touch-m-pop-t57072.html
   
 8. supermen

  supermen Познат Член

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  517
  Поени од трофеи:
  113
  Kako stiklirase usb debugging, ako ne ti se uklucuva telefonot?
   
 9. roberto975

  roberto975 Нов член

  Член од:
  17 ное 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  ја вадам и ја ставам батеријата додека е конектиран моб со ПЦ и дојдов до 236097okmpop.png
   
 10. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  443
  Допаѓања:
  199
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Значи си флешувал рикавери. Сеа пробај да влезеш во него.

  Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 4030D using Tapatalk
   

Сподели преку: