помош околу мрежа

Дискусија во форумот 'Туторијали' започната од trend, 7 апр 2013.

 1. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.676
  Допаѓања:
  1.319
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  со ЦД-то за матичната во нив има и драјвери за интернет мрежа мора да имаш инаку матичната со него следува и ЦД-то оти без нив тогаш матичната ти е кинезарија . А ако имаш инсталирај и потоа стави си најнова верзија преку интернет .
   
 2. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Знам дека немаш интернет, ама снајди се од некаде де. Оди до кај другар/роднина симни го. Или пак преку телефон симни го, мало е.
  Без тоа не можам ни јас, ниту пак другите да ти помогнеме.
   
 3. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  Нигде не разбравме со кој ОС форматирал, ниту пак конфигурација на компјутерот. Никој од нас не може да му помогне, знаеме дека имаш проблем, но како да ти помогнеме кога не знаеме ништо?
   
 4. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Едноставно, симни го линкот погоре што ти го прати Stalker на мобилен. Префрли го на компутер, инсталирај го. Види го моделот на мрежната/матичната. После тоа или пиши го тука моделот за да ти ја најдеме на нет да не бараш со телефон, или побарај со телефонот и симни го драјверот...
   
 5. trend

  trend Член

  Член од:
  11 јун 2012
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  средив некако... :)
   
 6. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  116
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  :КљуЧ:
   

Сподели преку: