Целосен бекап на телефон

Дискусија во форумот 'Huawei Smart Phones' започната од MI6, 6 мар 2021.

 1. MI6

  MI6 Член

  Член од:
  1 јул 2012
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Дали има некој програм со кој можам да направам комплетен бекап и потоа рестор на телефонот (нешто како image фајл на Windows) комплет со системот, инсталираните програми и податоците на програмите на телефонот.Имам Huawei Y7 2019. Порано тоа го правев на друг телефон со програмот Titanium Backup ама тој телефон ми беше рутиран додека овој не е . Пробав да го рутирам ама тешко оди.
   

Сподели преку: