Трик за гасење на explorer во Vista/7

Дискусија во форумот 'Туторијали' започната од StalkeR, 23 окт 2010.

 1. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Скриен трик за гасење на "explorer.exe" процесот во Windows Vista/7


  Кликнете на Start копчето,со што ке ви се отвори Start менито,држете ги притиснати Shift и Ctrl копчињата.Кликнете со десен клик на празна област на менито,и ке забележите дека има нова опција која се вика "Exit Explorer"


  [​IMG]
   
  На Jane и tupacan им се допаѓа ова.
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Браво за ова, многу пати ми требало и сум се мачел преку таск менаџер:D
   
 3. solo

  solo Член

  Член од:
  20 фев 2010
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  9
  Поени од трофеи:
  18
  фала брат.
   

Сподели преку: