Тестирајте ја брзината на вашиот интернет

Дискусија во форумот 'Интернет и мрежи' започната од Ike, 13 мај 2008.

 1. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  ^^
  Многу бавен аплоад...
   
  На dejannnn му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Alexandermk

  Alexandermk GSM master

  Член од:
  13 окт 2009
  Мислења:
  2.084
  Допаѓања:
  1.010
  Поени од трофеи:
  208
  Јбг бавни се само T-Home има брз аплоад 40mb
   
  На dejannnn му/ѝ се допаѓа ова.
 3. (WpX)ALeX

  (WpX)ALeX Познат Член

  Член од:
  21 окт 2009
  Мислења:
  3.901
  Допаѓања:
  663
  Поени од трофеи:
  143
  DuoExtreme од OnNet (или сега One) по цена од 1400 денари. Тука спаѓа и 500 минути бесплатни разговори кон сите мрежи. Потоа плаќаш по нормални тарифи и сметката испаѓа над 1400 денари.
   
  На dejannnn му/ѝ се допаѓа ова.
 4. милош

  милош Активен Член

  Член од:
  23 фев 2010
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  51
  Поени од трофеи:
  28
  [​IMG]
   
 5. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Со новиов пакет.. 8Мб конекција и 80Гб даунлоад..

  Брзина на преземање: 7719 kbps (964.9 КБ/сек пренос на податоци)
  Брзина на праќање: 8961 kbps (1120.1 КБ/сек пренос на податоци)
  Latency: 17 мс
  недела, 12 септември 2010 04:51:27
   
 6. (WpX)ALeX

  (WpX)ALeX Познат Член

  Член од:
  21 окт 2009
  Мислења:
  3.901
  Допаѓања:
  663
  Поени од трофеи:
  143
  :rolf::pos:
  Аплоадот е подобар од доунлоадот. Кој пакет користиш?
   
 7. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Трипл плеј дајмонд (Инт 8/80+ФТ 0+ДТВ бејзик)
  Инаку да,се зачудив и јас за аплоадот,али стварно испадна дека е побрз.Аплоадирав со 1-1.3мб/с :)
   
 8. solo

  solo Член

  Член од:
  20 фев 2010
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  9
  Поени од трофеи:
  18
  [​IMG] еве кај мене од cable tel
   
 9. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.979
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
 10. dragansk

  dragansk web designer

  Член од:
  20 дек 2009
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  18
  [​IMG]
   

Сподели преку: