Решено Таблет Батерија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од CresChelsea, 28 ное 2019.

 1. CresChelsea

  CresChelsea Нов член

  Член од:
  2 мар 2013
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Хуавеи таблет за 45 мин полни 15% мислам дека не е логично,искуство некој со ова?

  Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Probaj so 2A polnac, drug kabel
  Slikni go tvojot polnac ili vidi outlut power
  Treto konektor za polnenje
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Батериите најчесто кога се расипани - брзо празнат, брзината на полнење може да биде само побрза доколку ќелијата е расипана а поспоро да полни секогаше или до уредот или до полначот.
   

Сподели преку: