Сликање со мобилен телефон

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Cakii, 5 окт 2016.

 1. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Намалија цена со СД 652, а вградија одличен сензор. Ќе видиме колку ќе чини, неколку ќе донесам за тест..
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Најдобар компромис евер.
   
  На mushovlae и the_maker им се допаѓа ова.
 3. boro1

  boro1 Познат Член

  Член од:
  4 мај 2012
  Мислења:
  176
  Допаѓања:
  286
  Поени од трофеи:
  63
  [​IMG]
   
  На The Geek Boy, mushovlae, StalkeR и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Оваа слика е одлична за сите тие што се почетници во фотографијата и кои сакаат да научат што значи ISO, Shutter Speed и aperture.
   
 5. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  ...
   

Сподели преку: