Скриени мениа во Control Panel

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од Domecot, 12 јул 2009.

 1. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  Прво исклучете ја заштита со CAPS SWITCH а потоа одете во Z/Resource/Apps со Xplore или Swiss Manager и најдете го фајлот
  qctrlpnl.RSC и копирајте го во C/Resource/Apps.
  Потоа одпакувајте го и копирајте го закачениот фајл и ископирајте го во C/Resource/Apps и направете му OVERWRITE.
  ЌЕ добиете две нови мениа. Orphans & Spare.
  Оrphans ви кажува информации за телефонот ( RAM & ROM) и WAP accounts.
  A преку Spare можете да контролирате што во кој фолдер да оди.
  [​IMG]
   

  Прикачени податотеки:

Сподели преку: