Сателитска тв Германија

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од saturnbt, 26 јан 2015.

 1. saturnbt

  saturnbt Член

  Член од:
  6 мар 2013
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  Здраво, би сакал некој да ми помогне како да најдам македонски телевизии прелу сателитска антена во Германија тука ке сум некое време ама не можам да се снајдам со сателитската тв а знам дека ги има па ако некој знае на кој сателит се програмите ке бидам благодарен,не знам каде да ја ставам темата па затоа тука однапред благодарам


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  Eutelsat 16 степени исток, ама тешко дека ќе ги најдеш слободни, мора преку дреамбкс или некои други ресивери слични на него па преку шеринг да ги гледаш
   
 3. hacer4e

  hacer4e Нов член

  Член од:
  25 апр 2014
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Здраво не знам дали прашањево е на право место и се надевам дека некој брзо ке ми помогне . Користев Тотал Тв две години до пред месец дена и го вратив ресиверот . Е сега прашањето ми е имам смарт тв хитачи со сателитски тјунер , го ставам кабелот дитектно од сателитската у тв и не можам да се снајдам да најдам канали да гледам некој , може да се гледа така или мора да си купам ресивер и дали истите канали ке ги гледам сто ги гледав со ресиверот на тотал тв
   

Сподели преку: