Проблем со пратки од aliexpress

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од ilche11, 2 дек 2013.

 1. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.026
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Ке почекаш уште малце време ако стигне ке го тестираш ако работи тогаш ок е се ако во мегу време ебау реагира поради поплаките на купувачите во тој случај ебау му го суспендира брише усерот на продавачот тогаш ке си ги бараш парите назад од ебау ти ке ти вратат веднаш тоа е тоа.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На MacedonianBoy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Не верувам дека ќе стигне бидејќи пишуваше дека продавачов е од UK, и ги пушта праткиве преку Standard Int'l Postage што за 3-4 би стигнале до купувачите од UK во нивните домови. Поминаа 6 дена од тогаш и затоа што не им се стигнати пишуваат дека е scam. Нема друг начин за контакт на ebay освен преку Resolution Center нели? Фала :)
   
 3. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Има, преку пејпал што трае дупло подолго...

  Парите ќе си ги вратиш, само ќе почекаш. И јас сум имал слично искуство
   
 4. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Платив директно со картичка, без пејпал. Ќе почекам тоа е
   
  Последна промена: 24 мар 2017
 5. Aslan Turkey

  Aslan Turkey Нов член

  Член од:
  4 окт 2021
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Си порачав од алиекспрес нешто и три дена пишува Awaiting Shipment . Kолку треба денови да поминат за да ја потготват и да тргне нарачката?
   
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.677
  Допаѓања:
  1.319
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Трпение , не може веднаш да прати ...
   

Сподели преку: