Проблем со Нокиа Лумиа 535

Дискусија во форумот 'Nokia' започната од jabawokee, 20 сеп 2015.

 1. jabawokee

  jabawokee Активен Член

  Член од:
  27 јул 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  68
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note
  РОМ/Верзија:
  Miui V6
  Човекот(другар) има нокиа лумиа 535. Претплатен е пост пејд на оне ама нема интернет. Пробав да му го подесам апн-от ама не сака. Бил и во оне и таму незнаеле да му го оправат да има интернет. Ја земав картичката, ја ставив кај мене во телефон и си има интернет. Инаку му покажува знакче H горе али нема пренос на податоци. Да не се сретнал некој друг со проблемов ?
   
 2. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Смени му во сетинзите апн да биде username ppinternet ако е припејд, ако е пост стави му да е internet. Сѐ друго, пасворди и други глупости избриши

  Sent from my HM NOTE 1LTE using Tapatalk
   
  На jabawokee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. jabawokee

  jabawokee Активен Член

  Член од:
  27 јул 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  68
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note
  РОМ/Верзија:
  Miui V6
  Го имав пробано ова али ке го пробам пак покасно па ке видам дали ке направи промена.
   
 4. iOSDroid

  iOSDroid Активен Член

  Член од:
  6 фев 2010
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  105
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone SE 2020
  РОМ/Верзија:
  iOS 14
  Кај мене е во ред интернетот на лумиава, само знае некојпат да не се пушти па морам да го рестартирам тел.
   
 5. thesuperdon

  thesuperdon Нов член

  Член од:
  3 дек 2020
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  and on they went, till the activity was pretty done, and the footwear stood equipped to be used upon the desk. this become long before dawn; and then they bustled away as short as lightning.
  website seo
   

Сподели преку: