Проблем не прима firmware wiko k300

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од Zero_Zero_HELP, 3 апр 2019.

 1. Zero_Zero_HELP

  Zero_Zero_HELP Нов член

  Член од:
  1 мај 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  РОМ/Верзија:
  4.4.1
  Здраво
  Има еден телефон wiko k300.
  При уклучување само оди на fastboot и толку не сака recoverу да се укличи.
  Пробанп да се флешива преку мтк sp flash tool.
  Таман го прочита усб-то пак го снема и пак исто чита го не го чита,значо прекинива на download при црвеното пнење на мтк sp flash tool.
  Е сега пробав и format го прочита и го форматираше,но незнам зошто се губи драјверот мтк при флешување?
  Што е проблемот?
  При reading test memory на мтк sp flash tool,го прочита и застане.
  Но сега после форматот на телот. Не дава лоо ни о покажува.
  Дали може да се оправи?
  Или да се порача од некде матична ако има?
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  За матична барање сеуште е рано, провери во дивајс менаџер како што ти го наоѓа таа секунда - дали е прелоадер мтк или некој друг драјвер, најверојатно имаш лош драјвер или уредот има некој проблем со меморија/напојување што и тоа е решливо.
  Нормално е после форматот да не дава ништо, избришана е целата меморија освен бутот сега друг парадоксален проблем е што уредот нема да сака да полни и ако ти се испразни батеријата - нема да влегува ни во прелоадер мод/бут.

  Ако сакаш посети ме, дијагнозата е бесплатна.
   

Сподели преку: