Проблеми со екран на xa2

Дискусија во форумот 'Sony' започната од Pavaroti, 8 апр 2020.

 1. Pavaroti

  Pavaroti Член

  Член од:
  5 мај 2011
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony XA2
  Screenshot_20200408-190727.png
  --- Споено дупло мислење, 8 апр 2020 ---
  Се појавува портокалова линија на екранот одма до копчето power button
   
 2. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Да не е под притисок таму екранот?
   
 3. Pavaroti

  Pavaroti Член

  Член од:
  5 мај 2011
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony XA2
  извини не сум го видел одговоров. Влегло алкохол помеѓу саклото и екранот, испари алкохолот и сега супер си работи :)
   

Сподели преку: