Понуда на Dreambox DM 500-S и Dreambox DM 800 HD PVR

Дискусија во форумот 'Мегамобил' започната од megamobil, 9 мар 2010.

 1. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  а 500ХД има ли
  оригинал ,не кинез
   
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  500С е обичниот, 800тката е ХД. Само тие два кружат кај нас и двата се кинески. Имаше еден друг ресивер, ама незнам што бренд, како замена за 800тката плус како медиа плеер може да се користи, од усб да чита.
  Кинески се иначе сите, оргинални германски не се продаваат/произведуваат од пред... можеби 5-6-7-8 години:)
   
 3. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  Моментално само 800-ка, btw сите се кинески
   
 4. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  1.170
  Поени од трофеи:
  208
  dankaesen ,togas go naracuvam od .De 307€ до Инглштад,на 24 јуни е тука
   
 5. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  Dreambox DM 800 HD PVR ... цена 240 евра + sharing за HD канали 100 евра-стара цена :Јеееееее:
  Dreambox DM 800 HD PVR ... цена 200 евра + sharing за HD канали 80 евра-нова цена :respekt:
   
 6. internacional

  internacional Член

  Член од:
  30 апр 2010
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  ако може 24 часа или повеке ако е можно да пробам тест линија
   
 7. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.089
  Допаѓања:
  466
  Поени од трофеи:
  83
  Зашто ми е избришан постот???
   
 8. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Зошто темата е за понуда од мегамобил и се наоѓа во нејзиниот платен под-форум
  Постирај во хардвер под-форумот
   
  На fenomenmk му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: