Понуда на Dreambox DM 500-S и Dreambox DM 800 HD PVR

Дискусија во форумот 'Мегамобил' започната од megamobil, 9 мар 2010.

 1. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208
  На боом трас tv-to скоро сите се со македонски превод....делимично ;)
   
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Да де, бум и макс се од нивни луѓе преведувани, али не ми е јасно сателитскава која ја преведува? Кој е одговорен?
   
 3. ackobrod

  ackobrod Модератор

  Член од:
  12 авг 2008
  Мислења:
  1.688
  Допаѓања:
  313
  Поени од трофеи:
  83
  Преводите беа одамна спремни , од пре3д 4-5 години.Проблемот беше што никој не сакаше да плати т.е да откупи легално права за реемитување на програмите , па затоа и не даваа во опција превод ( зборам за сат. ресивер ) да има mac-sub.Први мислам дека пробаа ТелеКабел , ама имаа некој договор дека ќе им плаќаат од приклучен корисник на нивната мрежа.И после некое време пријавија 1-2.000 корисници и цела работа пропадна.
  Бум со свеж капитал си откупи се легално си плати фино лепо и преводите си почнаа на македонски.Е сега пошто тие се искешираа за скоро сите трошоци околу преводот Тотал ТВ ( читај Пинк ) наплати околу 100.000 евра за реемитување на нивната програма на Бум ТВ , па истите ги реинвестира во откуп на права за мак. превод.
  Ај доста е тупев ...............а да уште ова - преводите на македоснки ги прави Нексус мислам.
   
 4. PFC

  PFC Нов член

  Член од:
  4 ное 2010
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Има повеќе канали со мкд превод не само Дискавери тука се Анимал планет, Фокс криме, Фокс лифе Асн има и др. тоа се канали кој одат преку Тотал ТВ и се во нивниот пакет за Македонија.
   
 5. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  Па ДА во глобала тие се тие тв станици кои се со македонски превод
   
 6. sasho146

  sasho146 Нов член

  Член од:
  19 ное 2010
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  Pa ne e biten prevodot, I hrvatite pocnaa da ne gi preveduvaat filmovite od srbija na htv
   
 7. keksi_mik

  keksi_mik Член

  Член од:
  5 дек 2010
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Сега се јавив во мега мобил и ми рекоа дека немаат ресивер dm500,а претплата посебно не даваат.Дали знае некој кој нуди добар шеринг за добра цена
   
 8. keksi_mik

  keksi_mik Член

  Член од:
  5 дек 2010
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Имате ли во моментов дм500 или 800.И која цена е 800-ката доколку ја имате?Дали цената и е 240 евра?
   
 9. megamobil

  megamobil importer

  Член од:
  10 јул 2008
  Мислења:
  772
  Допаѓања:
  158
  Поени од трофеи:
  43
  Може да ти обезбедиме, цените се истите како во првиот пост

  Dreambox DM 500-S ... цена 80 евра + sharing 50 евра
  Dreambox DM 800 HD PVR ... цена 240 евра + sharing за HD канали 100 евра
   
 10. mitrovskiace

  mitrovskiace Нов член

  Член од:
  27 мар 2010
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Kakva e sega situacijata za sharing so ogled na toa sto total tv poveke ne moze da se gleda t.e ne mozete da go pustite na sharing?
  Dali pretplatata ostanuva ista ili e namalena???

  Pozdrav
   

Сподели преку: