Понуда на Dreambox DM 500-S и Dreambox DM 800 HD PVR

Дискусија во форумот 'Мегамобил' започната од megamobil, 9 мар 2010.

 1. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Што подразбираш под фреквенции? Кодови за канали ли? Листа на транспондери?

  А дискавери мк на сателитска... сигурен си дека ја пуштил на сателитска? Да не било бугарски па уз брзање да не си приметил:)
  Незнам да ти потврдам со сигурност, али сепак мислам дека немаме дискавери со наш превод на сателитска.
   
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  На еутелсат в2 во тотал пакетот има дискавери со македонски превод има и уште некој канали со наш превод...
   
 3. ackobrod

  ackobrod Модератор

  Член од:
  12 авг 2008
  Мислења:
  1.688
  Допаѓања:
  313
  Поени од трофеи:
  83
  Има , има.Како што кажа BokUre на Eutelsat W2 во пакетот на тотал иам со македонски превод и дискавери и нешнал џиографик и мислам уште нешто имаше.
  Околу фреквенциите - што е толку страшно??
  ПА не се менуваат секој ден.Еднаш во 2-3 месеци оди на интернет и провери.Ако не симни си од по форуми имаш се и сешто и канали и TP и фреквенции , купи си еден сериски cross over кабел од 150-200 денари и пушти си.......................
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Еј не сум знаел дека сме имале наши канали...:) Цело време се на македонски или само одредени емисии ги имаат преведено? И не ми е јасно... кој се погрижил околу тоа?

  @Ацко
  Како со сериски? Него за дримбоксот постојано ќе му треба интернет, а голема глупост е да купува втора мрежна и кабел и плус компјутер цело време да го малтретира кога најелегантно ќе си го реши проблемот со рутерче едно.
   
 5. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  Цело време....:)
   
 6. dime_s77

  dime_s77 Член

  Член од:
  31 мај 2009
  Мислења:
  158
  Допаѓања:
  4
  Поени од трофеи:
  18
  Знам дека кога прашував имаше мак канали.Е сега незнам можеби ги имаат укинато.Инаку не ми е проблем даменувам фрекфенции,туку само прашував дали се апдејтуваат автоматски.И најбитното прашање е дали нонстоп треба да ми биде уклучен компјутерот или треба само рутерот.
   
 7. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  Само рутер, ќе имаш подобра конекција и постабилен интернет.
   
 8. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  На што се однесуваше ова цело време? :)
   
 9. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  преводот. :)
   
 10. ackobrod

  ackobrod Модератор

  Член од:
  12 авг 2008
  Мислења:
  1.688
  Допаѓања:
  313
  Поени од трофеи:
  83
  Има наши канали пошто кај мене во Брод , на кабловска одат со македонски превод.
  А за серискиот мислев класично печирање ако не сака нон-стоп да му е на интернет или ако нема интернет.Инаку се согласувам дека е глупо да купува втора мрежна.Најлесно е рутер , а уште полесно е да најде некој за прв пат да му среди се .................
  Искрено мислев дека ова со дримбоксиве и шерингов нема долго да трае , но изгледа после години и години барање начин за да пиратски се гледаат кодирани канали - магичната формула е пронајдена и меслам дека уште долго ќе трае.
   

Сподели преку: