Понуда на Dreambox DM 500-S и Dreambox DM 800 HD PVR

Дискусија во форумот 'Мегамобил' започната од megamobil, 9 мар 2010.

1. Jane

Jane Aдминистратор

Член од:
    1 фев 2008
    Мислења:
    18.512
    Допаѓања:
    1.774
    Поени од трофеи:
    358
    Што подразбираш под фреквенции? Кодови за канали ли? Листа на транспондери?

А дискавери мк на сателитска... сигурен си дека ја пуштил на сателитска? Да не било бугарски па уз брзање да не си приметил:)
    Незнам да ти потврдам со сигурност, али сепак мислам дека немаме дискавери со наш превод на сателитска.

2. BokUre

BokUre GSM master

Член од:
    18 јан 2009
    Мислења:
    11.750
    Допаѓања:
    6.010
    Поени од трофеи:
    358
    На еутелсат в2 во тотал пакетот има дискавери со македонски превод има и уште некој канали со наш превод...

3. ackobrod

ackobrod Модератор

Член од:
    12 авг 2008
    Мислења:
    1.688
    Допаѓања:
    313
    Поени од трофеи:
    83
    Има , има.Како што кажа BokUre на Eutelsat W2 во пакетот на тотал иам со македонски превод и дискавери и нешнал џиографик и мислам уште нешто имаше.
    Околу фреквенциите - што е толку страшно??
    ПА не се менуваат секој ден.Еднаш во 2-3 месеци оди на интернет и провери.Ако не симни си од по форуми имаш се и сешто и канали и TP и фреквенции , купи си еден сериски cross over кабел од 150-200 денари и пушти си.......................

4. Jane

Jane Aдминистратор

Член од:
    1 фев 2008
    Мислења:
    18.512
    Допаѓања:
    1.774
    Поени од трофеи:
    358
    Еј не сум знаел дека сме имале наши канали...:) Цело време се на македонски или само одредени емисии ги имаат преведено? И не ми е јасно... кој се погрижил околу тоа?

@Ацко
    Како со сериски? Него за дримбоксот постојано ќе му треба интернет, а голема глупост е да купува втора мрежна и кабел и плус компјутер цело време да го малтретира кога најелегантно ќе си го реши проблемот со рутерче едно.

5. BokUre

BokUre GSM master

Член од:
    18 јан 2009
    Мислења:
    11.750
    Допаѓања:
    6.010
    Поени од трофеи:
    358
    Цело време....:)

6. dime_s77

dime_s77 Член

Член од:
    31 мај 2009
    Мислења:
    158
    Допаѓања:
    4
    Поени од трофеи:
    18
    Знам дека кога прашував имаше мак канали.Е сега незнам можеби ги имаат укинато.Инаку не ми е проблем даменувам фрекфенции,туку само прашував дали се апдејтуваат автоматски.И најбитното прашање е дали нонстоп треба да ми биде уклучен компјутерот или треба само рутерот.

7. BokUre

BokUre GSM master

Член од:
    18 јан 2009
    Мислења:
    11.750
    Допаѓања:
    6.010
    Поени од трофеи:
    358
    Само рутер, ќе имаш подобра конекција и постабилен интернет.

8. Jane

Jane Aдминистратор

Член од:
    1 фев 2008
    Мислења:
    18.512
    Допаѓања:
    1.774
    Поени од трофеи:
    358
    На што се однесуваше ова цело време? :)

9. BokUre

BokUre GSM master

Член од:
    18 јан 2009
    Мислења:
    11.750
    Допаѓања:
    6.010
    Поени од трофеи:
    358
    преводот. :)

10. ackobrod

ackobrod Модератор

Член од:
    12 авг 2008
    Мислења:
    1.688
    Допаѓања:
    313
    Поени од трофеи:
    83
    Има наши канали пошто кај мене во Брод , на кабловска одат со македонски превод.
    А за серискиот мислев класично печирање ако не сака нон-стоп да му е на интернет или ако нема интернет.Инаку се согласувам дека е глупо да купува втора мрежна.Најлесно е рутер , а уште полесно е да најде некој за прв пат да му среди се .................
    Искрено мислев дека ова со дримбоксиве и шерингов нема долго да трае , но изгледа после години и години барање начин за да пиратски се гледаат кодирани канали - магичната формула е пронајдена и меслам дека уште долго ќе трае.

Сподели преку: